Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

TZ: Nová trasa Germinawings Maastricht/Cáchy - Berlín

Cestující z příhraničních oblastí Nizozemí a Německa pocítí snížení nákladů a ušetří na letecké dani


Praha/Kolín nad Rýnem, 29. března 2011

Nízkonákladová letecká společnost Germanwings zavádí dvě nové trasy mezi letištěm Maastricht-Cáchy a Berlínem. Nízkonákladová letecká společnost obsluhuje novou trasu mezi příhraničním nizozemským městem a berlínským letištěm Schönefeld dvakrát denně s Airbusem A319 za výhodné ceny. Jedním z důvodů této nové nabídky je v Německu nově zavedená letecká daň – kdo bude létat z Maastrichtu, ušetří od 1. ledna 2011 dodatečné poplatky právě za tuto daň.

Letecké spoje v tzv. dvojitém denním rámci činí lety do Berlína velice atraktivní jak pro soukromé cestující, tak i pro pracovní cesty.

„Naši klienti si teď mohou vybrat, jestli budou do Berlína létat z letiště Kolín/Bonn nebo zda využijí levnější varianty z Maastrichtu-Cách za nižší letecké poplatky a bez nutnosti platit leteckou daň,“ komentuje Thomas Winkelmann, mluvčí společnosti Germanwings. „Nízké náklady na letišti Maastricht-Cáchy se snažíme plně využít ve prospěch klientů. Chtěli bychom také poděkovat letišti v Maastrichtu, kde jsme byli vřele uvítáni. Zavedením nového spoje ve většině pracovních dní tak Germanwings silně investovali do nových cest. Samozřejmě podmínky pro úspěšné zavedení tohoto spoje byly velice příznivé,“ dodává Thomas Winkelmann.

Prof. Dr. Rainer Schwarz, mluvčí berlínského letiště uvedl: „Jsme rádi, že společnost Germanwings zůstává letišti v Berlíně i nadále věrná a že se na letišti Berlín Schönefeld prezentuje jako náš silný partner v rámci koncernu Lufthansa. Nová cesta do německo-holandsko-belgického trojzemí je zajímavým posílením letové sítě do Berlína a zpět. Zároveň se ale bohužel také poměrně jasně ukazuje, že letová daň německé aerolinky a jejich cenově citlivé zákazníky žene na letiště v sousedních zemích.“

Vložil/a: Daniel Česák 31.03.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.