Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

TZ:Nový platební nástroj pro klienty Českých aerolinií

Ilustrační fotoBezhotovostním převodem z účtu na účet je od dnešního dne možné hradit letenky Českých aerolinií, které si zákazníci rezervují přes webové stránky společnosti.

Úhradu mohou realizovat z kterékoliv banky fungující na českém trhu. Zákazníci mají na zaplacení nákupu 72 hodin, tedy tři kalendářní dny od okamžiku vytvoření rezervace. Službu mohou využívat cestující všech rezervačních tříd. Nový druh hotovostní platby není v leteckém byznysu zdaleka samozřejmostí. České aerolinie jsou první leteckou společností, která ji svým zákazníkům na českém trhu přináší.

Nový hotovostní způsob úhrady je možné použít k zaplacení jakékoliv letenky Českých aerolinií bez ohledu na rezervační nebo cestovní třídu s odletem minimálně za 21 dnů od data vytvoření rezervace. České aerolinie za jeho využití neúčtují žádný poplatek. Za vystavení letenky tímto způsobem je klientovi účtován pouze standardní servisní poplatek, stejně jako při nákupu na internetových stránkách společnosti.

„Bezhotovostní mezibankovní převod z účtu na účet je velmi oblíbený a rozšířený platební nástroj v České republice. Ukazuje se, že významná část uživatelů má i přes vlastnictví debetní nebo kreditní karty k účtu obavu či neochotu běžně realizovat platby jejich prostřednictvím na internetu. České aerolinie na jaře zavedly možnost platby v hotovosti za online nákup letenek. Také úspěch tohoto nástroje nás vede k zásadnímu rozšíření bezhotovostních způsobů úhrad
o oblíbený mezibankovní převod z účtu na účet. České aerolinie tak dávají obrovské cílové skupině bezpečnou a naprosto pohodlnou alternativu platby. Společnost tak umožňuje platbu za letenky již všemi z běžně rozšířených platebních nástrojů v ČR,“ uvedl Jiří Marek viceprezident Českých aerolinií pro obchod a marketing. Bezhotovostní úhradu letenek mezibankovním převodem z účtu na účet České aerolinie umožňují zatím pouze na českém trhu.

Nový platební nástroj pro bezhotovostní úhradu je možné využívat pouze při nákupu letenky na internetových stránkách Českých aerolinií, na adresách www.csa.cz nebo www.czechairlines.com. Jeho použití je snadné. Cestující si v posledním kroku online rezervace letenky vybere jako možnost platby „mezibankovní převod“. Poté je jeho rezervace automaticky prodloužena na tři kalendářní dny, tedy 72 hodin od okamžiku jejího vytvoření. Na e-mail zákazníka je obratem odeslána zpráva s rekapitulací objednávky
a platebními údaji. Během této doby má zákazník možnost za letenku zaplatit bezhotovostním převodem z kterékoliv banky operující v ČR. Po připsání platby na účet Českých aerolinií je na základě variabilního symbolu transakce spárována s rezervací. Následně je cestujícímu vystavena elektronická letenka, kterou obdrží na zadaný e-mail. Pokud klient ve stanoveném termínu letenku neuhradí, rezervace automaticky zaniká. Bezhotovostní převod z účtu na účet je k dispozici také v případech, kdy je zákazníkovi v průběhu transakce např. odmítnuta platební nebo kreditní karta.

Souhrn možnosti úhrady letenek Českých aerolinií na českém trhu:

1. při nákupu přes internetové stránky společnosti na www.csa.cz nebo www.czechairlines.com:
NOVĚ bezhotovostním mezibankovním převodem (s datem odletu delším než 21 dnů od vytvoření rezervace)
v hotovosti v prodejních kancelářích společnosti
kreditní kartou
embosovanou platební kartou nebo běžnou platební kartou s povolením pro internetové transakce
online bezhotovostním převodem (prostřednictvím PaySec, eKonto nebo Raiffeisenbank)

2. při nákupu přes Kontaktní centrum Českých aerolinií:
kreditní kartou
embosovanou platební kartou
rezervace přes kontaktní centrum, následně platba v hotovosti v prodejních kancelářích společnosti

3. při nákupu v městské prodejní kanceláři Českých aerolinií v Praze 1
v hotovosti
kreditní kartou
embosovanou platební kartou
fakturou (pouze pro klienty s uzavřenou smlouvou s Českými aeroliniemi)
inkasem (pouze pro klienty s uzavřenou smlouvou s Českými aeroliniemi)

4. při nákupu v ostatních prodejních a ticketingových kancelářích Českých aerolinií (Letiště Praha, Letiště Ostrava a Karlovy Vary) a v síti ČSA OK Pointů:
v hotovosti
kreditní kartou
embosovanou platební kartou

5. při nákupu prostřednictvím prodejců letenek a cestovních kanceláří
možnosti úhrady se liší dle prodejců


Zdroj: tisková zpráva ČSA

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.