Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Vánoční trhy v Porýní a v Hamburku – 2014

Září 2014 - Jedno z nejkrásnějších období v roce je pro mnoho lidí advent. Čas ve znamení svíček, cukroví a krásných příběhů Vánoc. K oblíbeným vánočním výletním cílům patří vánoční trhy v Německu. Lákají svou dokonalou atmosférou, tradičními dobrotami jako je svařené víno, cukroví a perník, patří k nim i pro nás téměř exotické currywursty. Následující přehled informuje o vánočních trzích v německých městech a jejich okolí, kam z Prahy létají přímé linky letecké společnosti Germanwings.

 

 

Kolín nad Rýnem

24. 11. - 23. 12. 2014

Jedinečná adventní atmosféra a sedm vánočních trhů v Kolíně nad Rýnem láká každoročně miliony návštěvníků z celého světa.

Dominanta města - gotická katedrála sv. Petra a Marie je zároveň i jednou z nejvýznamnějších památek v celém Německu. Pořádá se u ní největší kolínský trh. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout práci řemeslníků, ochutnat tradiční jídlo a pití nebo se pobavit u více jak sta různých vánočních představení (Ne - St: 11 - 21 hodin; Čt - Pá: 11 - 22 hodin; So: 10 - 22 hodin). V srdci Starého města mezi náměstím Alter Markt a náměstím Heumarkt leží „Heimat der Heinzel (Domov skřítků). Ze starodávných stánků dýchne na návštěvníky ten pravý duch Vánoc. Pocítí historii trhů, která zde začala již v roce 1820 (Denně: 11 - 22 hodin).  Okouzlující úsměvy andělů a tisíce zářících hvězd čekají na Andělském trhu, umístěném v přilehlém okolí nejoblíbenější kolínské nákupní zóny v centru města Neumarkt (Ne - Čt: 11 - 21 hodin; Pá - So: 11 - 22 hodin).  Jen deset minut chůze od Neumarktu se nachází další z trhů - Vánoční pohádkový trh na Rudolfském náměstí (Rudolfplatz), který, jak jeho název napovídá, vtáhne návštěvníky do kouzel pohádek. Je inspirován tvorbou bratří Grimmů. Jeho program potěší proto zejména nejmladší návštěvníky (Ne - Pá: 11 - 22 hodin; So: 10 - 22 hodin). Nezapomenutelným zážitkem se stane návštěva vánočního trhu, který se nachází přímo v přístavu u Rýna. Je jím Kolínský přístavní vánoční trh u Muzea čokolády, kde srdeční „námořníci“ nabízejí rybí i jiné speciality z celého světa společně s kvalitními vánočními předměty a produkty spojenými s životem na moři a v přístavu. Je možné navštívit ho ve dnech 29.11. - 23. 12. 2014 (Ne - Čt: 12 - 21 hodin; Pá - So: 11-22 hodin). „Dopřejte si krásný čas“ je letošní motto vánočního trhu ve Stadtgartenu. Od ostatních se zdá být odlišný, je dynamický, elegantní a moderní, ale i přesto vázán na mnoho tradic. Nachází se v bohémské belgické čtvrti (Po - Pá:  16 - 21:30 hodin; So - Ne: 12 - 21:30 hodin). Již potřetí se na kolínských vánočních trzích otevře The Christmas Avenue, trh pořádaný místní komunitou gayů a lesbiček, umístěný mezi budovou kolínsko - bonnské spořitelny a západní branou na Rudolfplatz. Slibuje třpytivou vánoční atmosféru, prodej zboží vysoké kvality a kulinářských specialit.

Na kolínském náměstí Heumarkt bude od 24. 11. do 6. 1. 2014 v provozu obrovské kluziště o rozloze 2000 m². Bruslení s výhledem na kolínské Staré město nadchne bruslaře všech věkových kategorií. Od roku 1958 existuje partnerství mezi městy Kolín nad Rýnem a Lille. Díky tomuto přátelství mohou návštěvníci Kolína letos poprvé poznat i to, jak se slaví Vánoce v severní Francii. Toto téma bude patrné na všech kolínských vánočních trzích včetně procházkové trasy s jesličkami „Následuj hvězdu“ – na 110 místech v Kolíně budou rozmístěny jesličky z celého světa. Zájemci si je mohou prohlédnout individuálně nebo v rámci organizovaných prohlídek s průvodcem.

Více informací na: http://www.koelnerweihnachtsmarkt.com/en/homepage/ a http://www.weihnachtsmarkt-altstadt.de/

 

Bonn

21. listopadu - 23. prosince 2014

I návštěvníci bonnských vánočních trhů opět ucítí kouzelnou vůni perníku, pečených kaštanů, punče, svařeného vína a spousty dalších rýnských pochoutek. Naleznou tu tipy dárky pro každého. Umělečtí řemeslníci, hrnčíři, výrobci šperků, dřevořezbáři, obchodníci s koženým zbožím, oblečením a adventní výzdobou, včelaři se svíčkami ze včelího vosku - ti všichni se zde sejdou, aby prezentovali svoje nejpovedenější výrobky.

Atmosféru bonnských trhů na náměstí Münsterplatz, Bottlerplatz, Friedensplatz, mezi ulicemi Vivatsgasse a Windeckstraße a dále také na Poststraße si budou moci návštěvníci vychutnat ve dnech 21.11. - 23. 12. 2014 od 11 do 21 hodin. Jedinou výjimkou je pondělí 24. 11. 2014, kdy jsou trhy uzavřeny (svátek zemřelých).  

Více informací na: http://www.bonnerweihnachtsmarkt.de a http://www.bonn.de/tourismus_kultur_sport_freizeit/veranstaltungskalender/weihnachtsmarkt/index.html?lang=en

Cáchy

21. listopadu - 23. prosince 2014

Vánoční trh ve starobylých Cáchách je jedním z největších a nejkrásnějších trhů v Německu. Každoročně jej navštíví kolem 1,5 milionu návštěvníků zejména z okolních zemí. Stejně jako každý rok, tak i letos se okolí cášské radnice promění v ráj světel, barev, vánočních zvuků a neodolatelných vůní, které v krásném prostředí historického centra vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Vánoční scenérii dominuje slavnostně nasvícená katedrála - cášský dóm, který byl první německou památkou zapsanou do seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 1349 zde byl korunován na římského krále Karel IV.

Tradiční zábavou pro děti je zde kolotoč, dospělí se mezitím zahřejí vynikajícím svařeným vínem. Po celý den se budou prodávat na trhu bramboráky, vánoční cukroví a spousta dalších dobrot. Cášské firmy jsou výrobou cukrovinek proslavení po celém světě. Dominovými kostkami, marcipánovými zákusky, sušenkami Spekulatius a samozřejmě proslulými perníčky „Printen“, které se staly typickým (nejen vánočním) suvenýrem z Cách. Jsou posypané ořechy, mandlemi, polévají se tmavou i bílou čokoládou. Žádný návštěvník Cách by si neměl nechat uniknout ochutnání této lahůdky.

Trhy jsou otevřeny ve dnech 21.11. - 23. 12. 2014 od 11 do 21 hodin. V neděli 24. listopadu je možné navštívit je od 18 do 21 hodin a v pondělí 23. prosince od 11 do 20 hod.

Více informací na: http://www.aachen.de/EN/ts/90_festivals_events/90_30/index.html

 

Koblenec

 

21. listopadu - 22. prosince 2014

Staré římské město Koblenec ležící v srdci malebné vinařské oblasti na soutoku Rýna a Mosely se v období adventu zaplní stánky, ve kterých si návštěvníci budou moci zakoupit výtečné pamlsky a pro své nejbližší rozmanité vánoční dárky od mistrů hrnčířů, šperkařů, dřevořezbářů a dalších. Kromě stánků nabídnou trhy také pestrý doprovodný program v podobě koncertů a dalších představení. Ve starém jezuitském kostele svatého Johana na náměstí Jesuitenplatz se během vánočních trhů rozlinou překrásné zvuky festivalu „Christmas Vokal", kde vystoupí známé a capella sbory a další hudební spolky. Zajímavá vystoupení nabídne také vstupní hala kostela Liebfrauenkirche.

Vánoční trhy na náměstích Münzplatz, Am Plan, Jesuitenplatz, Rathausplatz budou otevřeny od 22.11. do 22.12. 2014. (Po - Čt: 10 - 20 hodin; Pá, So: 10 - 21 hodin; Ne: 11 - 20 hodin). V  neděli 14. 12.2014 proběhne nákupní noc tzv. Stars - Shopping, kdy budou obchody otevřené do půlnoci.

Mezi další vánoční lákadla patří i komentované prohlídky historické části města, při kterých průvodce dává k lepšímu vánoční anekdoty. Nabídka je ale pouze v německém jazyce. Milovníci nostalgie si mohou vychutnat projížďky kočárem.

Více informací na: http://www.weihnachtsmarkt-koblenz.de/

 

Düsseldorf

20. listopadu - 23. prosince 2014

Město módy Düsseldorf okouzlí letošní návštěvníky sedmi vánočními trhy. Na náměstí Marktplatz, kde se nachází i düsseldorfská radnice, nechají řemeslníci návštěvníky trhu nahlédnout přes rameno a předvedou jim svoje dovednosti. Trh stojí za to navštívit také díky ručně vyřezávanému betlému s figurami v životní velikosti.  Velikým lákadlem pro děti a dospělé bude rovněž více jak 100 let starý kolotoč. Secesně vyzdobený Engelchen Markt (Andělský trh) osvítí moře světýlek na náměstí Heinricha Heineho. Oba předchozí trhy spojuje ulice Flingerstraße, na které bude trh Bürgermarkt, kde dostanou stánky podobu starých měšťanských domů. K vidění zde bude také tradiční vánoční pyramida. Sterchenmarkt (Hvězdičkový trh) u Stadtbrückchenu budou krášlit stánky zdobené malbami zimní krajiny. Především rodinám s dětmi je věnován trh na náměstí Schadowplatz. Bude zaplněn kolotoči a stánky s tradičními sladkostmi. Nejen dětem vykouzlí úsměv na tváři loutkové divadlo ve vyhřívaném stanu. V přilehlé Schadowstraße budou předvádět řemeslníci své umění. Stejně jako loni bude na náměstí Gustaf Gründgens Platz 450m2 velké veřejné kluziště. Celý Düsseldorf vyzdobí tisíce světýlek a vánočních dekorací. Výjimkou nebudou ani obří kaštany na Königsallee. Procházka po tomto světoznámém bulváru se stane nevšedním zážitkem.

Všechny düsseldorfské vánoční trhy se konají v termínu 20. 11. - 23. 12. 2014 od 11 do 20 hodin.

Více informací na: http://www.duesseldorf-tourismus.de/en/our-top-events/duesseldorf-christmas-market/

 

Trevír

24. listopadu -  22. prosince 2014

Jako v zimní pohádce se budou návštěvníci německých trhů cítit v romantickém, historickém Trevíru pyšnícím se deseti památkami jednotlivě zapsanými na seznam UNESCO. Kromě pokladů v podobě architektonických i jiných pamětihodností zde v období adventu návštěvníci města najdou 95 svátečně nazdobených dřevěných stánků, které zaplní vánoční zboží všeho druhu. Nebudou mezi nimi chybět vánoční ozdoby, svíčky, keramika, výtvory ze skla, dřevěné hračky a mnoho dalších výrobků, které mohou sloužit i jako krásné vánoční dárky. Prodejci ve stánkách budou také nabízet spoustu znamenitých delikates, jakými jsou tradiční německé klobásy, bramborové placky, sladkosti a vánoční cukroví. K zahřátí poteče proudem výtečné svařené víno nebo horký čaj.

(Po - St: 10:30 - 20:30 hodin; Čt- So: 10:30 - 21:30 hodin; Ne: 11:00 - 20:30 hodin)

Více informací na: http://www.trierer-weihnachtsmarkt.de

 

Hamburk

25. listopadu - 23. prosince 2014

V kouzelném přístavním městě se konají trhy hned v několika městských čtvrtích. Trhy před hamburskou radnicí jsou nejslavnější z celého Německa. Své zboží v nazdobených stáncích nabízí přes 80 obchodníků a řemeslníků. Najdete zde pouze tradiční vánoční zboží – koláče z hamburského másla, ručně malované svíčky z včelího vosku, jmelí z Alsaska, koření z celého světa a speciality ze zemí Baltského moře. Stánky jsou rozděleny do jednotlivých uliček podle zaměření. Najdeme zde zvláštní uličku pro sýry, pro sladkosti či pro hračky. Z hrnečku si můžete vychutnat kvalitní svařené víno z vybraných hroznů a jemného koření.

Děti zde mimo uličky hraček a velkého modelu železnice mohou vyhlížet také Santu Clause, který nad náměstím každý den proletí na svých saních a to v 16, 18 a 20 hodin. Trhy probíhají denně od 11 do 21 hodin a v pátek a sobotu jsou otevřeny o hodinu déle. Trhy v Hamburku probíhají na více než deseti místech. Stánky, kluziště a vánoční program jsou rozmístěny na několika náměstích, v ulicích, ale i na palubách lodí na řece Labe a Alster.

Více na: http://www.hamburger-weihnachtsmarkt.com/ nebo http://www.hamburg-travel.com/experience/events/christmas/christmas-markets/ .

Vložil/a: Daniel Česák 01.10.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.