Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ipswich – město zeleně a památek

Příznivci  fotbalu vědí, že v tomto městě sídlí slavný klub FC Ipswich Town, který se stal v roce 1962 anglickým mistrem. Je to ovšem také významné přístavní město, sídlo university a zejména místem mnoha středověkých památek.

 


Charakteristika města

Ipswich leží na východním pobřeží  Anglie při ústí řeky Orwell a žije v něm přibližně 135 tisíc obyvatel. Je hlavním městem anglického hrabství Suffolk a střediskem zemědělské oblasti, kde je nejvýznamnějším průmyslem potravinářství.

 

 

Město oplývá dostatkem otevřených zelených ploch, které poskytují obyvatelům i návštěvníkům dostatek prostoru k procházkám a oddychu. Jsou zde krásné udržované parky, které obklopují řadu historických staveb a ve kterých se konají různé akce, jako je například oblíbený den hudby, ohňostroje a odehrávají se zde další kulturní a společenské události.

Významná je také námořní historie, neboť přístav byl založen již v 6. století. Prohlédnout si můžete přístavní viktoriánské doky a na nábřeží můžete zajít do některého tradičního baru nebo podniknout plavbu po řece na lodi „Orwell Lady“.

 

          Mapa - openstreetmap.org
 


Pamětihodnosti

Město bylo velice důležité již v dobách středověku, o čemž svědčí celkem dvanáct středověkých kostelů. Největší rozvoj nastal po založení přístavu ve 14. století.

Kromě středověkých kostelů patří k významným městským památkám Ancient House v Buttermarketu, který je ozdoben nádhernou ornamentální omítkou.

Dalším objektem zájmu turistů je tudorovská budova Christchurch Mansion ze 16. století, ve které pobývala v minulosti Alžběta I. a dnes je zde městské muzeum a galerie.

V centru města se tyčí kamenný kostel sv. Margarety z 15. století, na kterém je významný otevřený krov se sloupky a konzolkami, ale také krásnými nástropními kazetami ze 17. století.

 

                                       Zajímavá muzea
 

Ipswich Art Gallery

Zaměřeno na umění

https://cimuseums.org.uk/visit/venues/ipswich-museum

 
         

 

Ubytování

 

The Shipwrights Arms Hotel

Cena na noc pro dva - 1 435 Kč
 

Best Western Ipswich Hotel

Cena na noc pro dva - 1 666 Kč
 

The Carlton Hotel

Cena na noc pro dva - 1 750 Kč


Další zajímavosti

Po prohlídce památek můžete podlehnout nákupní horečce v jednom z nejlepších nákupních center této oblasti, kde lze nakupovat výrobky renomovaných značek i v malých specializovaných obchůdcích.

Iswich nabízí i noční zábavu v mnoha restauracích a typických anglických hospodách. Je zde i mnoho kin nebo výborné divadlo.

 

 

Ve městě žilo a pracovalo i mnoho věhlasných osobností kulturního či sportovního světa, jako například Charles Dickens, Thomas Gainsborough, William Lawrence Bragg, Ivan Blatnu nebo sir Alf Ramsey. Patrně nejslavnějším ipswichským rodákem je kardinál Wolsey, který byl zároveň arcibuskupem z Yorku a zasloužil se o vybudování duchovní koleje.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Kaspow, Ipswich

 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Seznam letišť v Anglii

Jak vypadá britská libra?

Doba letu do Anglie

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.