Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

V Blackpoolu zažijete spoustu zábavy

en.wikipedia.orgTypické  britské přímořské město přitahuje lidi z celého světa. Přijíždí sem hlavně kvůli velkému množství atrakcí, na kterých se zabaví celé rodiny. Chcete-li se bavit od rána do večera, Blackpool je místem, kam byste měli jet.

 

Na městech ležících u britských pobřeží je příjemné, že jsou plná mol, zábavních parků a obchodů s kameny a polodrahokamy. Blackpool toho všeho má požehnaně.

 


Nejbližší letiště: Blackpool Airport

Web: http://blackpoolairport.com/

Kód: BLK

PRG - BLK  

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

By Nilfanion (Wikimedia UK) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Zábavní park Pleasure Beach

Mezi rodinnými zábavními parky je top 1. Jde o jednu z nejslavnějších atrakcí v Blackpoolu, protože si tu každý člen rodiny najde svou zábavu. Děti zbožňují Nickelodeon Land, kde se setkávají se svými oblíbenými pohádkovými postavičkami, které tu ožívají. Ti starší si užijí hlavně jízdy na horské dráze, protože dráhy Infusion, Revolution a Big One patří k nejznámějším v Anglii. V jednom parku si můžete vychutnat přes 100 jízd.

 

Vodní park Sandcastle

Z Pleasure Beach to sem budete mít jen kousek a zábava může pokračovat. Je jedno, jestli svítí slunce nebo prší, blahodárné tropické klima vytváří skvělé podmínky pro radovánky na více než 18 tobogánech a spoustě dalších atrakcích (vířivé vany, interaktivní bazény s vlnami, vodní děla apod.).


Blackpoolská věž

Věz ve stylu té Eiffelovy tvoří dominantu Blackpoolu a neměli byste ji vynechat. Nebojíte-li se výšek, na vrcholu věže vás odmění 4D kino. Když už tam budete, podívejte se do úchvatného tanečního sálu s bohatým zdobením. Pořádají se tu i jedinečné anglické čaje. Samozřejmě, pokud nejsou výšky vaší vášní, čeká na vás i děsivý žalář s příběhy teroru, žalu a nemocí celého Blackpoolu. Část roku má věž dokonce svůj vlastní cirkus inspirovaný viktoriánskou érou.

 

Muzeum Madame Tussauds

Slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds má svou pobočku také v Blackpoolu. Nejen, že tu z očí do očí pohlédnete svým oblíbeným celebritám, ale je tu připravená spousta vzdělávacích a historických vybavení.

 

Singletonské kukuřičné bludiště

20 minut jízdy z centra města stojí obětovat za to, abyste si prošli toto kukuřičné bludiště, rozkládající se na ploše 6 hektarů a tyčící se do výšky 2 až 3 metrů. Před bludištěm i přímo uvnitř je spousta dětských hřišť.

 

Centrum mořského života (Sea Life Centre)

Toto centrum osloví všechny generace, překypuje všemi možnými druhy exotických ryb a podmořských tvorů. Ohromí vás obří krabi, včetně toho největšího z nich – velekraba japonského. Mořské dno budete mít na dosah ruky, aniž byste se museli namočit. Díky speciálnímu skleněnému tunelu se můžete procházet pod mořskou hladinou, zatímco téměř okolo vás budou plavat její obyvatelé, mezi nimiž nechybí několik druhů žraloků.

 

ZOO

Jednou z nejlepších věcí na blackpoolské ZOO je, že návštěvníkům umožňuje jedinečný pohled na ochranu zvířat. Na hektarech půdy, mezi vodopády a jezery, žijí lvi, gorily i orangutani. Chcete-li pozdravit méně divoké tvory, zajděte si do části pro děti, kde si mohou pochovat a pohladit třeba obřího králíka.

 

Tipy na ubytování:

  Tip na hotel:  Nelcon Hotel Cena na noc pro dva - 1 102 Kč

*Autor úvodní fotky - By Michael D Beckwith (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

Mapa - openstreetmap.org

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Anglii 

Seznam měst - Anglie

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.