Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Ansbach, město v Bavorsku

Ansbach je německé historické město. Leží v Bavorsku. První zmínka o městu se datuje k roku 1221. Počínaje rokem 1331 se město spojuje s dynastií Hohenzollernů. Ti zde nechali vybudovat rozsáhlý barokní zámek v letech 1704 až 1738. Průmysl pak ovlivnilo především vybudování proslulé továrny na kameninu v 18. století.

 

Ansbach - centrum

 

 

Bohatá historie zde také zanechala četné historické zajímavosti, které sem dnes přivádějí hlavně turisty. Dalšími pamětihodnostmi jsou kostely sv. Jana a sv. Gumberta. Město se však může pyšnit nejen pestrými dějinami.

Každoročně se sem řada návštěvníků sjíždí na Ansbacher Skulpturenmeile, což je prezentace moderního sochařského umění. Pravidelně se zde pořádají taktéž Slavnosti Kašpara Hausera, tajemné postavy spjaté s historií tohoto místa. Atraktivní lokalitou je bezpochyby i přírodní park Frankenhöhe. Není divu, že krajina sloužila za zdroj inspirace i pro mallíře Ludwiga Doerflera.

 

Herriederská brána

 


Ubytování v Ansbachu přes portál booking.com

Adresa: Eyber Str. 75, 91522 Ansbach, Německo

 

   
  Čtěte také:
 

Bavorsko, země pohádek

 

Mapa a poloha Bavorska

 

Letiště v Bavorsku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.10.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.