Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bandipur v Nepálu

Foto, en.wikipedia.orgMaličké tržní vesnice Bandipur s nádherným výhledem na Himálaj se rozkládá na úzkém hřebeni pod strmými vápencovými štíty, které jí dodávají mimořádný vzhled  - člověk by řekl, že ji sem přenesli přímo z nějakého čínského obrázku.

Původně šlo o všední magarskou osadu, kde se počátkem devatenáctého století začali usazovat Névárové z Bhaktapuru, kteří ji záhy přetvořili v prosperující oděvní centrum a rušnou obchodní zastávku na trase z Indie do Tibetu.

Velkou ránu místním obyvatelům zasadila padesátá léta minulého století, kdy byly teraje zbaveny malárie, a neprospěla jim ani výstavba silnice Prithvi Highway z roku 1973. Obchod se zastavil a dnes vísku tvoří v podstatě jen jediná strmá ulice, na níž zaujmou pouze skotačící děti a znuděně působící prodejci obvyklého dovozového zboží.

Připomínkou lepších časů jsou městské domy z devatenáctého století s honosnými novoklasickými průčelími a okenicemi. Naději na lepší budoucnost přináší turisté, kteří vesnici stále častěji využívají jako zastávku cestou z Káthmándú do Pókhary. Už nyní tu na ně čeká řada hezkých hotelů a penzionů.

Vložil/a: Daniel Česák 22.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.