Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Boeing 747

Foto, en.wikipedia.orgBoeing 747 je velkokapacitní čtyřmotorový dopravní letoun a jedno z největších dopravních letadel na světě. Tento stroj, jinak známý pod jménem jumbo, obsahuje tři paluby: horní, spodní a nákladový prostor. V 60. letech byl nastolen tlak na výrobu velkokapacitních letadel, které by redukovaly provozní náklady.

S výrobou jumba se započalo roku 1966 a první vzlet nastal tři roky později. Roku 1970 vstoupil Boeing 747 do služeb dnes již neexistující aerolinky Pan Am. V následujících letech bylo vyrobeno několik verzí tohoto letounu.

 

 

Technický údaje Boeingu 747-100:

Délka          70,66m

Rozpětí        59,6m

Rychlost       895 km/h

Hmotnost     162 tun

 

Foto, en.wikipedia.org 

Iran Air 747-100B

 

Foto, en.wikipedia.org

Boeing 747

 

Foto, en.wikipedia.org

Japan Airlines 747-400

 

Foto, en.wikipedia.org

Boeing 747 v technickém muzeu

 


*Autor úvodní fotky - By Mike P from England (EP-IAM) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 18.04.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.