Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Brighton, nejslunnější anglické město

Pokud chceme cestovat ve  Velké Británii za sluncem, pak musíme navštívit jedno z  největších a nejznámějších pobřežních letovisek jihovýchodní  Anglie - město Brighton.

Ohromí nás populární turistické centrum, kde je na výběr z mnoha typů hotelů a zábavních středisek. Ta slouží nejen pro rekreaci, ale také pro pořádání obchodních konferencí.

Vzdělanost zde zastoupují dvě významné  univerzity. Je také pravidlem, že se do města v době letních prázdnin sjíždí mnoho studentů ze zahraničí, aby navštívili kurzy výuky anglického jazyka na místních školách.

 


Od rybářské vesnice po lázeňské centrum

Město Brighton začínalo skromně, než-li dosáhlo svého rozkvětu v polovině 18. století, kdy  lékař Richard Russell poprvé předepsal svým

Budova radnice v Brightonu

pacientům v Brightonu medicínské využití mořské vody, bylo rybářskou vesnicí s roční daní 4 000 sleďů.

O rozvoj města se významně zasadil král Jiří IV., který si ho oblíbil a v r. 1783 zde nechal  vybudovat exoticky vyhlížející a nákladný královský pavilón. Původně rybářská vesnice se stala módním lázeňským městem a patřilo k bontonu horních vrstev, strávit zde nějaký čas.

Spojení města železnicí roku 1841, přivedlo do Brightonu nejen turisty, ale také návštěvníky, kteří tady zůstali již natrvalo.

Od r. 1801 do r. 1901 - vzrostl počet obyvatel ze 7 000 na 120 000. K dnešnímu dni se demografický růst ustálil na počtu 480 000.

 

Přehled vlakových spojů z Londýna (stanice metra a žel. stanice Victoria) do města Brighton, doba jízdy cca 1h 10m. Přehled zde, cena jízdenky se pohybuje kolem £27.50.

 

Co musíte vidět?

  1. Na prvním místě to bude určitě Royal Pavilion, bývalý královský palác postavený pro prince regenta na počátku století. Palác nezapře svoji inspiraci indickou architekturou.
  2. Největší molo ve městě nese dlouhý název: The Brighton Marine Palace and Pier. Mimo jiné obsahuje zábavní park, restaurace a arkádové haly. Více informací o těchto atrakcích načerpejte na oficiálním webu - www.brightonpier.co.uk.
  3. Za nejstarší budovu v Brightonu je považován kostel Svatého Mikuláše, pocházející z 11. století. Běžně je také označován jako matka kostelů v Brightonu. Dalším významným chrámem je kostel Svatého Bartoloměje.

 

   

Zdroj videa: YouTube CC, McDarthy, Brighton z dronu (2017)

   

Pobavení i poučení

V Brightonu je opravdu toho dost k vidění. Začít můžeme prohlídkou muzeí, včetně městem provozovaného Brighton Museum and Art Gallery, Booth Museum of Natural History, Brighton Fishing Museum a Brighton Toy and Model Museum.

Existuje zde i mnoho soukromých galerií, z nichž některé se nachází v arkádách na pobřeží. Běžným zvykem je prodej uměleckých děl v kavárnách nebo dokonce i barech.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Argyle Arms

Cena na noc pro tři - 2 220 Kč
 

Granville Hotel

Cena na noc pro dva - 4 850 Kč

Trasa cesty autem z Londýna do Brightonu  

         Délka trasy 86 km , doba jízdy: 1h 16m, zdroj mapy - openstreetmap.org
 

 

Pláže

Hlavním důvodem, proč se turisté tak hojně vydávají do Brightonu, jsou však jeho pláže. Obklopeny mnoha bary, restauracemi, nočními kluby a arkádami vytvářejí z města oblast, která je nazývána Londýnem na pobřeží. Částečně za to může i fakt, že to sem Londýňané mají blízko. Ani nudisté zde nepřijdou zkrátka. Vyhrazené pláže jsou pro ně na jih od východní části kempu.

Autor: Moira

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nové anglické plastové bankovky

Vlakové nádraží v Brightonu

Seznam anglických letišť

Doba letu do Anglie

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.