Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

3 místa na severní Moravě, která byste měli navštívit

Foto, cs.wikipedia.orgLéto právě začalo a s ním i období rodinných výletů a dovolených. Mnozí tak balí kufry a vydávají se do zahraničí. Za poznáním však nemusíte jen do ciziny, ale spoustu zajímavých míst najdete i v České republice. My jsme pro vás našli tři místa na severu Moravy, která rozhodně stojí za podívanou.

 

 

Zámek v Hradci nad Moravicí

Foto, cs.wikipedia.orgOblíbeným místem turistů nejen z Moravskoslezského kraje je zámek v Hradci nad Moravicí. A každý, kdo už v Hradci nad Moravicí byl, jistě souhlasí s tvrzením, že se jedná o jedno z nejpůsobivějších míst ve Slezsku.

Empírový Bílý zámek a novogotický Červený zámek se tyčí na kopci nad malým městečkem ležícím zhruba 8 km od slezské metropole Opavy. Milovníci dějin si užijí skvostnou podívanou a doplní chybějící znalosti z historie na některém z prohlídkových okruhů zámkem.

Zejména pro děti je pak poutavé zámecké edukační centrum. Zde mohou nejen školáci poznat na vlastní kůži jaký byl život ve středověku a nebo se mohou společně se svými spolužáky vydat na poznávací cestu do pravěku.

Na své si však přijdou nejen fanoušci historie, ale i všichni, co mají rádi rozhled. Hodinová věž Červeného zámku nabízí skvělý výhled na všechny čtyři světové strany.

Že vás historie nebaví a radši brouzdáte přírodou? Pak je pro vás ideálním místem zámecký park a přilehlé lesy. I zde najdete jistě řadu krásných míst a díky převýšení si dáte i do těla.

Foto, cs.wikipedia.org

Červený zámek

 

Nejstarší muzeum najdete v Opavě

Cestou z Hradce nad Moravicí byste se měli stavit v Opavě. Kromě řady historických staveb ležících v centru města, má Opava ještě minimálně jednu chloubu. A tou je Slezské zemské muzeum. Jeho hlavní budova leží téměř v samotném centru města a první návštěvníci branami muzea prošli již v roce 1814. Slezské zemské muzeum je tak nejstarším v našich končinách.

 

 

 

A se všemi svými budovami je třetím největším muzeem v České republice. K muzeu totiž patří nejen hlavní historická budova v centru Opavy, ale také Památník Petra Bezruče v Opavě. Ti, které zajímá druhá světová válka, pak nadchne návštěva areálu Čs. opevnění v nedalekém Hlučíně nebo Památník II. světové války v Hrabyni.

Že vás válka nezajímá a radši dáváte přednost rostlinám? Ani vy nudit nebudete. Ke Slezskému zemskému muzeu totiž patří i Arboretum v Novém Dvoře, které rok co rok přiláká tisíce návštěvníků.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Arboretum Nový Dvůr - skleníková expozice

 

Šikmý kostel v Karviné

Spousta lidí si myslí, že v Karviné není k vidění nic zajímavého. A jsou na omylu. Jestliže se na tento, turisty, tak trochu opomíjený kus Moravy vydáte, nebudete litovat. Za prohlídku stojí již samotné centrum města. Ale co vás okouzlí, je šikmý kostel sv. Petra z Alkantary, postavený v roce 1736. Na tomto místě se podepsala těžba uhlí a kvůli narušenému podloží se půda v okolí kostela propadla o 37 metrů. Tento propad způsobil naklonění kostela o téměř 7 stupňů.

Karvinský kostel byl díky tomu zapsán do knihy českých kuriozit a právem je označován jako Česká Pisa.

 

Foto, cs.wikipedia.org

 

Nabídka ubytování v Opavě přes booking.com

Opava

 

 

   
  Čtěte také:
 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

 

Hlučínské jezero - informace

 

Seznam českých lázní

   


Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.