Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Botanická zahrada Praha

Foto, cs.wikipedia.orgOficiální název zní Botanická zahrada hlavního města Prahy a najdeme ji na pravém břehu Vltavy v Praze-Troji. Svůj provoz zahájila teprve roku 1969, což z ní činí jednu z nejmladších zahrad u nás, o její vznik se výrazně zasadil také Ing. Jan Jager, který se rovněž stal později prvním ředitelem. V současnosti tuto funkci zastává RNDr. Oldřich Vacek.

Původně měla být zřízena v průhonickém parku, až roku 1965 se začalo uvažovat o stávajícím umístění. Celkem se dnes rozkládá na ploše přibližně padesáti hektarů a tvoří ji následující expozice: japonská zahrada, vinice, severní expozice a skleník Fata Morgana, patrně nejznámější část projektu.

 

 

Ta je tvořena třemi expozicemi a pro její netradiční půdorys bylo navíc využito okolního skalnatého terénu, jež umožnil výsadbu rostlin do terasovitého uspořádání. Obývají ho ale též zástupci říše živočišné, pravidelně se tu pořádá i výstava motýlů. Živé exponáty při ní dorazí až z Velké Británie a asi největším zážitkem je pozorování jejich samotného zrodu z kukel.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Japonská zahrada, Kde leží? mapa, Co je na programu? Akce

Web: www.botanicka.cz

 

 

               Přehled všech pražských památek
       

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.