Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Botanická zahrada Praha

Foto, cs.wikipedia.orgOficiální název zní Botanická zahrada hlavního města Prahy a najdeme ji na pravém břehu Vltavy v Praze-Troji. Svůj provoz zahájila teprve roku 1969, což z ní činí jednu z nejmladších zahrad u nás, o její vznik se výrazně zasadil také Ing. Jan Jager, který se rovněž stal později prvním ředitelem. V současnosti tuto funkci zastává RNDr. Oldřich Vacek.

Původně měla být zřízena v průhonickém parku, až roku 1965 se začalo uvažovat o stávajícím umístění. Celkem se dnes rozkládá na ploše přibližně padesáti hektarů a tvoří ji následující expozice: japonská zahrada, vinice, severní expozice a skleník Fata Morgana, patrně nejznámější část projektu.

 

 

Ta je tvořena třemi expozicemi a pro její netradiční půdorys bylo navíc využito okolního skalnatého terénu, jež umožnil výsadbu rostlin do terasovitého uspořádání. Obývají ho ale též zástupci říše živočišné, pravidelně se tu pořádá i výstava motýlů. Živé exponáty při ní dorazí až z Velké Británie a asi největším zážitkem je pozorování jejich samotného zrodu z kukel.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Japonská zahrada, Kde leží? mapa, Co je na programu? Akce

Web: www.botanicka.cz

 

 

               Přehled všech pražských památek
       

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!