Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Čertovy hlavy, Had, Harfenice a jeskyně Klácelka

Čertovy hlavyNedaleko obce Želízy se nachází nejrůznější umělecké výtvory sochaře Václava Levého. Hned nad obcí Želízy na vás shlížejí mohutné Čertovy hlavy vytesané do pískovcové skály ve 1. polovině 19. století. Hlavy jsou asi 9 metrů vysoké a můžete na ně zezadu vylézt a rozhlížet se po okolí, či si nahoře sníst svačinu.

Ve stejném období vznikaly i další skulptury Václava Levého v tomto kraji. Při procházce po modré turistické značce narazíte na Hada či Harfenici. Had je velice dobře vyditelný, jak se vine kolem pískovcové skály. Harfenice je trošku hůře patrná, ale když se pozorně zadíváte, uvidíte struny její harfy. Blíže obci Liběchov se nachází jeskyně Klácelka a před ní sochy Jana Žižky, Prokopa Holého a trpaslíků kovajících zbroj pro blanické rytíře.

Všechny tyto podivuhodné pamětihodnosti můžete navštívit během příjmeného vycházkového okruhu z Liběchova. Modrá turistická značka vás zavede nejprve k jeskyni Klácelka, k Čertovým hlavám, Hadovi a Harfenici a zpátky do Liběchova.

 

Had

 

 

Autor: Martina Zemanová

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.