Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Cestujeme po lázeňských městech

Cítíte se unavení? Máte pocit, že si potřebujete dobít baterky, abyste zase mohli fungovat jako dřív? Rádi poznáváte nová místa v ČR? Co si tak zajet do některých z tuzemských lázní, kde si odpočinete, necháte hýčkat tělo a domů se vrátíte jako znovuzrození?

 

České lázně mají tradici

Lázeňství má na našem území dlouhou tradici, jeho historie se začala psát už před mnoha staletími. Lázně tehdy sloužily především k léčbě, postupem času se ale staly nejen místem, kde člověk dělal něco pro svoje zdraví a bojoval s neduhy, ale také místem odpočinku a relaxace. Vyprávět by o tom mohly i slavné osobnosti jako třeba T. G. Masaryk, F. Chopin, J. W. Goethe nebo dokonce Karel IV.

Víte, že koncem 19. století se o našich lázních dokonce mluvilo jako o salonech Evropy? Mezi naše nejznámější lázně patří Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Lázně Mšené, Františkovy Lázně, Léčebné lázně Jeseník, Poděbrady a další.

 

Lázně jsou oblíbené i dnes

České Lázně si svůj věhlas zachovaly do dnešní doby, pořád jsou známé kvalitní lékařskou péčí, mnoha skvělými procedurami a minerálními prameny, které se k léčbě používají. Však si vzpomeňte na své prarodiče, kteří jistě do lázní opakovaně jezdili. Co si pokaždé přivezli? Nebyl to náhodou lázeňský pohárek na popíjení minerálních pramenů a balíček lázeňských oplatek?

 

 

Tip číslo jedna: Na srdce jsou Poděbrady

Největší středočeské lázně, kde od roku 1908 léčí uhličitou koupelí v Poděbradce, jsou známé léčbou onemocnění srdce, cukrovky a pohybového aparátu. Lázně jsou známé i svými wellness pobyty, na kolonádě je spousta skvělých restaurací, navštívit můžete i zdejší zámek.

Tip číslo dva: Františkovy Lázně navštěvují nejen ženy

Obecně se ví, že do Františkových Lázní jezdí ženy po gynekologických operacích nebo ty, které nemohou otěhotnět. Lázně se ale specializují i na onemocnění srdce, pohybového ústrojí, nemoci nervové, nemoci trávicího ústrojí i na péči po onkologických onemocněních, léčebná kúra využívá výhradně místní přírodní léčivé zdroje a františkolázeňskou sirnoželezitou slatinu.

Tip číslo tři: Lázně Bělohrad navštěvují čeští i zahraniční pacienti

Bělohradské slatinné lázně jsou obklopeny zelení a mnoha přírodními i turistickými zajímavostmi, pobyt tady tak rozhodně nemusí být jen o tom, že ležíte v koupeli nebo na masérském stole. Zaměřují se na léčbu pohybového aparátu, gynekologických, neurologických, onkologických a kožních onemocnění, během volných chvil se můžete vydat do Českého Ráje, Jičína, města pohádek nebo třeba na exkurzi v pivovaru Jungberg v Hořicích.

 

 

Tip číslo čtyři: Karlovy Vary patří do západočeského lázeňského trojúhelníku

Komplexní karlovarská lázenská léčba je určena především pro pacienty, které trápí onemocnění trávicí soustavy, metabolické poruchy, nemoci pohybového ústrojí nebo onkologické onemocnění, vydat se sem ale může každý. Taková procházka městem vás nabije novou energií, navštívit můžete Vřídlo nebo třeba Motýlí dům na vrchu Diana.

 


 

Tip číslo pět: Mariánské Lázně patří mezi nejoblíbenější

Co na tom, že jsou mezi významnými lázněmi České republiky nejmladší. I tak se řadí mezi nejoblíbenější. Mariánské lázně jsou proslulé Zpívající fontánou, elegantními hotely a přírodním bohatstvím, konkrétně minerálním pramenům, které mají blahodárné léčivé účinky. Všechny prameny jsou studené a většina z nich se využívá k léčbě onemocnění močového ústrojí. Kromě toho se ale Mariánské Lázně zaměřují i na nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin, dýchacích cest, onkologická a gynekologická onemocnění, metabolická onemocnění a nemoci trávicího ústrojí.

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.02.2023


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.