Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hora Matky Boží, nevzhledná rozhledna a příjemná procházka okolím Králíků

Hora Matky Boží KrálíkyMěsto Králíky bylo založeno pravděpodobně již ve 14. století. Alespoň zde existovala osada, písemně je město Králíky doloženo v roce 1568. Dnes je v centru města památková zóna a procházka městem určitě potěší vaše oči. I po okolí je spousta pěkných výletů. Pojďme se tu trochu rozhlédout.

Hora Matky Boží

Poutní místo a klášter se tyčí na vršku nad městem Králíky. Z centra sem vede žlutá turistická značka a cestou do kopce alejí projdete křížovou cestu, na jejímž konci se tyčí majestátný a velký klášter a poutní komplex. Vejděte dovnitř a prohlédněte si kostel, ale i zahrady a připomeňte si pohnutou historii tohoto místa. Po roce 1950 byly poutě na svaté místo zakázány režimem a v klášteře byl sřízen internační tábor, zejména pro duchovní.

Klášter

Pokračujete-li dále po žluté, dojdete k rozhledně Val. Vcelku nehezké kovové konstrukci s překrásným výhledem.

Od kláštera se můžete také vydat po zelené a navštívit pramen Marie Pomocné. Tímto hezkým procházkovým okruhem lesem se napojíte pod alejí zpět na žlutou, kzterá vás zavede do centra Králíků.

Rozhledna Vál

Co dále navštívit?

Nacházíte se v kraji, kde je spousta pevností a bunkrů z období počátku 2. světové války. Tyto pevnosti tvořily součást opevnění naší hranice a v Králíkách je hned jedna větší pevnost - pevnost Hůrka, ve které najdete Muzeum československého opevnění. Pokud máte rádi muzea s vojenskou tématikou, tak jste v Králíkách více než správně. Blízko obce Prostřední Lipka se nachází Vojenské muzeum Králíky. Třešničkou na dortu pak může být projití naučné stezky Vojenské historie.

Vložil/a: Daniel Česák 19.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.