Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hora Matky Boží, nevzhledná rozhledna a příjemná procházka okolím Králíků

Hora Matky Boží KrálíkyMěsto Králíky bylo založeno pravděpodobně již ve 14. století. Alespoň zde existovala osada, písemně je město Králíky doloženo v roce 1568. Dnes je v centru města památková zóna a procházka městem určitě potěší vaše oči. I po okolí je spousta pěkných výletů. Pojďme se tu trochu rozhlédout.

Hora Matky Boží

Poutní místo a klášter se tyčí na vršku nad městem Králíky. Z centra sem vede žlutá turistická značka a cestou do kopce alejí projdete křížovou cestu, na jejímž konci se tyčí majestátný a velký klášter a poutní komplex. Vejděte dovnitř a prohlédněte si kostel, ale i zahrady a připomeňte si pohnutou historii tohoto místa. Po roce 1950 byly poutě na svaté místo zakázány režimem a v klášteře byl sřízen internační tábor, zejména pro duchovní.

Klášter

Pokračujete-li dále po žluté, dojdete k rozhledně Val. Vcelku nehezké kovové konstrukci s překrásným výhledem.

Od kláštera se můžete také vydat po zelené a navštívit pramen Marie Pomocné. Tímto hezkým procházkovým okruhem lesem se napojíte pod alejí zpět na žlutou, kzterá vás zavede do centra Králíků.

Rozhledna Vál

Co dále navštívit?

Nacházíte se v kraji, kde je spousta pevností a bunkrů z období počátku 2. světové války. Tyto pevnosti tvořily součást opevnění naší hranice a v Králíkách je hned jedna větší pevnost - pevnost Hůrka, ve které najdete Muzeum československého opevnění. Pokud máte rádi muzea s vojenskou tématikou, tak jste v Králíkách více než správně. Blízko obce Prostřední Lipka se nachází Vojenské muzeum Králíky. Třešničkou na dortu pak může být projití naučné stezky Vojenské historie.

Vložil/a: Daniel Česák 19.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!