Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hybernská ulice

Pražská Hybernská ulice se nachází na Novém Městě. Jde o spojnici hned několika dalších ulic. Propojuje křižovatku ulic Na příkopě, Senovážná a Náměstí Republiky s křižovatkou ulic U Bulhara, Wilsonova, Husitská a Seifertova.

 

Z historie Hybernské ulice

Původ názvu je cizokrajný, pochází z latinského výrazu Hibernia neboli Irsko. O kterých Irech je řeč a kde se vzali v české metropoli? Šlo o irské františkány, kteří v 17. století získali kostel sv. Ambrože.

 

 

 

Název se však v čase několikrát měnil. Na počátku se jmenovala Horská, podle Kutné Hory. Ulice totiž zajišťovala spojení Prahy právě s tímto městem. Ve 14. století se tady říkalo na Dlážděném. Dnešní Hyberská byla jednou z prvních dlážděných ulic ve městě. Podle zmíněného kostela se označovala i jako Svatoambrožská. Dláždění přišlo na přetřes ještě v 17. století. Dlážděná ulice se pak nazývala ještě o sto let později.

 

         Poloha ulice, zdroj - openstreetmap.org

 

Hotel City Inn

 

 

 

Ubytování v Hybernské

Současná ulice se může pochlubit především několika významnými historickými budovami. V jedné z nich našel svoje sídlo i Best Western Hotel Meteor Plaza. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel nabízí vybavené pokoje s možností satelitní televize, příslušenství pro přípravu kávy a čaje a mnoho dalších služeb včetně stylové restaurace ukryté ve středověkém sklepení.

Košer Hotel King David Prague poskytuje se svými odhlučněnými pokoji ideální prostor pro strávení klidného pobytu. K dispozici je na pokoji fén a toaletní potřeby. Hosté mohou využít speciální služby v podobě košer pokrmů, ale také veškeré vymoženosti moderního ubytování jako hotelové wellness centrum.

K+K Hotel Central na první pohled upoutá svou okouzlující architekturou ve stylu art deco. Neméně upoutá i svým interiérem. K dispozici zde návštěvníci mají klimatizované pokoje s kabelovou TV, dále vlastní koupelnu s fénem nebo příslušenství pro připravuje čaje a kávy. Na vaši návštěvu se těší i stylový bar a bistro.

Autor: Holanová D.

 

 

 

 

 

 

 

 

     
                            Ubytování v této lokalitě přes booking.com  
     

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.