Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jak se dostanete lanovkou na český Mount Everest

Foto, cs.wikipedia.orgSněžka – to je pro většinu Čechů takový malý Mount Everest. 1603 m.n.m. – pro někoho málo, pro někoho moc. Pro ty, kteří se rozhodnou zdolat vrchol pěšky, se naskýtá výběr ze dvou tras.  Z Pece pod Sněžkou přes Růžohorky a Růžovou horu nebo Obřím dolem kolem Slezské boudy.

 

 

Foto, cs.wikipedia.org

Růžová hora

 

Za pomoci techniky vzhůru do oblak

Ne všichni jsme natolik zdatní, abychom mohli vyběhnout s rukama v kapsách až na vrchol a rozhodně se nemusíme stydět využít služeb lanové dráhy. Vždyť i ta patří k historii zdejší dominanty. I ona představuje Krkonoše a za desítky let existence se stala její součástí. První cestující se mohli jejím prostřednictvím vyvézt na vrchol již v roce 1949. Zvláště za sychravého počasí to nebylo úplně pohodlné. Dvousedadlové sedačky neposkytovaly prakticky žádnou ochranu před velmi častým větrem. Ten zde vane takřka nepřetržitě a nezřídka překračuje hranici 200 km/hod. Bezpečnostní limit, při jehož překročení se provoz lanovky přerušuje, činí 60 km/hod a tak omezení provozu nebo jeho úplné přerušení je tu bohužel dost častým jevem.

 

 

S novým  kabátem do dalších let

Na trochu spartánské podmínky staré lanovky, dnes můžeme vzpomínat v moderních čtyřmístných kabinkách, které dnes na 2 759 m překonávají rychlostí 5 m/s stovky výškových metrů dělících známé středisko Pec pod Sněžkou a Sněžku. V klidu se můžeme pokochat výhledy na známé horské středisko, Studniční horu i na snad nejznámější českou horu. Co jí popřát kromě stovek a tisíců spokojených zákazníků, kterých vyveze na vrchol každou hodinu 250. Snad aby se vyrovnala své předchůdkyni, jenž tu vydržela v provozu neuvěřitelných 63 let. Nezbývá než držet palce, aby se totéž podařilo i výrobku italské firmy LEITNER A.G.

 

Tip na ubytování

Luční bouda

Cena na noc pro dva - 2 450 Kč

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.