Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jezero Milada - informace

Foto, cs.wikipedia.orgJezero nedaleko Ústí nad Labem se dříve jmenovalo Chabařovické. Našli byste ho v místech dnes již neexistujících obcí Tuchomyšl, Vyklice a Hrbovice. Svůj bývalý název mělo podle hnědouhelného dolu Chabařovice, v jehož jámě vzniklo.  

K jeho vytvoření se váže unikátní prvenství: Šlo vůbec o první rekultivované jezero u nás, které se stalo vzorem pro další podobná. Nyní má rozlohu více než dvě stě padesát hektarů, takže je (zatím) tím největším u nás, a na délku více než tři kilometry. Napouštělo se od roku 2001 a než dosáhlo plánované výšky hladiny, trvalo to devět let.

 


Foto, cs.wikipedia.org

Pohled na jezero Milada z Milešovky, By Juan de Vojníkov (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Na začátku roku 2016 se ale hovořilo o tom, že celý projekt by rozhodně potřeboval další investice, v polovině roku 2015 se totiž poprvé otevřel veřejnosti a hned se ukázaly nedostatky. Samotný vznik financoval stát, zázemí nutné k tomu, aby se mohla vodní plocha začít využívat pro rekreační účely, má být na městech, která na to ale dostatek prostředků nemají. Ostatně už před dokončením dávaly jednotlivé obce tak trochu ruce pryč, protože bylo zřetelné, že na provoz se v rozpočtech už finance nenajdou, a Milada tak dodnes nemá oficiálního vlastníka.

 

Kde ho najdem? mapa, zdroj mapy - openstreetmap.org

Web jezera: www.jezeromilada.cz


 

       
    Mohlo by vás zajímat:  
   

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch okolo Prahy

 
   

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

 
       

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.