Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jungmannova ulice

Jungmanova ulice se nachází na Praze 1 a je důležitou spojnicí vedoucí od Karlova náměstí na Nové Město. A to vlastně už od okamžiku, kdy nechal Karel IV. Nové Město ve 14. století založit. Původně se ulice jmenovala Konvářská nebo Zvonařská, a to podle jejích obyvatel. Také se jí říkalo U karmelitánů či Široká. Oficiální název Jungmannova nese od rok 1878.

 

 

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Nejslavnějšími mistry svého řemesla, kteří zde působili, byli třeba v 15. století Mikuláš Ryba. Ten obýval Jungmannův dům (čp. 749/32). Zhruba na počátku 16. století v ulici měli svou huť zvonař Bartoš či Bartoloměj z Berouna, pokračovatel proslulého zvonaře Brikcího, a to v domě U zlatého jablka říšského stojícího na rohu ulice.

 

 

 

 

Dopravní význam této lokality se posílil v roce 1841, kdy vznikl dnešní most Legií, tehdy ještě pojmenovaný most Františka Josefa I. Na východ od severního konce ulice se pak nachází stejnojmenné náměstí. Právě na něm dnes ústí výstup ze stanice metra Můstek na lince B.

 

 

 

Jungmannovo pekařství v Praze

 

 

Rosetta Palace, Jungmannova 30/21, 110 00 Nové Město

 

Divadlo Bez zábradlí se nachází v Jungmannově ulici č. 36/31, v paláci Adria

 

   Ubytování v této lokalitě

  Church Pension Praha - Husův Dům  
  King Wenceslas Apartments  

 

                          Přehled pražských památek

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Poloha Nového Města

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.