Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Darkov

Foto, cs.wikipedia.orgLázně Darkov náležejí ke statutárnímu městu Karviná. To najdeme v Moravskoslezském kraji na řece Olši, vzdáleno necelých dvacet kilometrů od Ostravy.

Jejich počátky můžeme zasadit do devatenáctého století, ale příznivých účinků životadárné tekutiny ve zdejší studánce si všimli lidé už o několik set let dříve, konkrétně ve třináctém století.

 

 

 

 

K přímému založení léčebny vedlo jemné nedopatření. Baron Jiří Bees z Chrastiny hledal na svých pozemcích původně uhlí, našel ovšem pramen. Jeho osobní lékař MUDr. Fiedler mu naštěstí poradil, jak s takovým objevem naložit.

 

  Zdroj mapy: openstreetmap.org

Mapa

 

Po několika experimentálně provedených léčbách roku 1866 nic nebránilo oficiálnímu vzniku lázní, právě přičiněním barona Beese. Hlavně na počátku dvacátého století došlo k jejich modernizaci, původní budovy nahradil nový komplex.

 

 

       Mohlo by vás zajímat: Přehled českých a moravských lázní. čtěte zde
 

 

Funkcionalistické stavby plní své poslání dosud. Dnes je zároveň součástí vlastní provozovny v Darkově také Rehabilitační sanatorium fungující v Karviné-Hranicích, které bylo založeno v sedmdesátých letech dvacátého století.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Autor fotky: volné dílo


I současní pacienti proto mohou využít účinek silně mineralizované vody s vysokým obsahem jódu a soli, tzv. solanky. Ta působí zklidňujícím vlivem na kožní onemocnění, choroby neurologické a také na pohybové ústrojí, konkrétně na zánětlivé procesy v organismu.

Příznivě rovněž ovlivňuje stavy po úrazech. Mimo přírodního léčivého zdroje tu najdete nabídku více než sto dvaceti procedur a mnoho z nich je dostupných i pro veřejnost, k dispozici tu mají třeba saunu.

 

Lázně Darkov

Autor fotky: volné dílo

 

Solanku lze zužitkovat ještě jinak: Nechá se odpařit a vzniklá sůl je vhodná pro obdobně prospěšné koupele také v domácích podmínkách nebo i k inhalaci.

V současnosti svou činnost vykonávají pod hlavičkou Lázně Darkov a.s., majitel se naposledy měnil roku 2014, kdy je zasáhla krize. O novém vlastníkovi se tehdy příliš nahlas nemluvilo, totožnost odhalili až novináři. Stal se jím podnikatel Zdeněk Zemek, což také později potvrdil.

 

Webové stránky lázní: www.darkov.cz

 

Foto, cs.wikipedia.orgPhoto: Hons084 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

 

Ubytování v Karviné přes portál booking.com

Booking

Tip na hotel:  Hotel & Restaurant Na Fryštátské Cena na noc pro dva - 980 Kč

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.