Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Darkov

Foto, cs.wikipedia.orgLázně Darkov náležejí ke statutárnímu městu Karviná. To najdeme v Moravskoslezském kraji na řece Olši, vzdáleno necelých dvacet kilometrů od Ostravy.

Jejich počátky můžeme zasadit do devatenáctého století, ale příznivých účinků životadárné tekutiny ve zdejší studánce si všimli lidé už o několik set let dříve, konkrétně ve třináctém století.

 

 

 

 

K přímému založení léčebny vedlo jemné nedopatření. Baron Jiří Bees z Chrastiny hledal na svých pozemcích původně uhlí, našel ovšem pramen. Jeho osobní lékař MUDr. Fiedler mu naštěstí poradil, jak s takovým objevem naložit.

 

  Zdroj mapy: openstreetmap.org

Mapa

 

Po několika experimentálně provedených léčbách roku 1866 nic nebránilo oficiálnímu vzniku lázní, právě přičiněním barona Beese. Hlavně na počátku dvacátého století došlo k jejich modernizaci, původní budovy nahradil nový komplex.

 

 
       Mohlo by vás zajímat: Přehled českých a moravských lázní. čtěte zde
 

 

Funkcionalistické stavby plní své poslání dosud. Dnes je zároveň součástí vlastní provozovny v Darkově také Rehabilitační sanatorium fungující v Karviné-Hranicích, které bylo založeno v sedmdesátých letech dvacátého století.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Autor fotky: volné dílo


I současní pacienti proto mohou využít účinek silně mineralizované vody s vysokým obsahem jódu a soli, tzv. solanky. Ta působí zklidňujícím vlivem na kožní onemocnění, choroby neurologické a také na pohybové ústrojí, konkrétně na zánětlivé procesy v organismu.

Příznivě rovněž ovlivňuje stavy po úrazech. Mimo přírodního léčivého zdroje tu najdete nabídku více než sto dvaceti procedur a mnoho z nich je dostupných i pro veřejnost, k dispozici tu mají třeba saunu.

 

Lázně Darkov

Autor fotky: volné dílo

 

Solanku lze zužitkovat ještě jinak: Nechá se odpařit a vzniklá sůl je vhodná pro obdobně prospěšné koupele také v domácích podmínkách nebo i k inhalaci.

V současnosti svou činnost vykonávají pod hlavičkou Lázně Darkov a.s., majitel se naposledy měnil roku 2014, kdy je zasáhla krize. O novém vlastníkovi se tehdy příliš nahlas nemluvilo, totožnost odhalili až novináři. Stal se jím podnikatel Zdeněk Zemek, což také později potvrdil.

 

Webové stránky lázní: www.darkov.cz

 

Foto, cs.wikipedia.orgPhoto: Hons084 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

 

Ubytování v Karviné přes portál booking.com

Booking

Tip na hotel:  Hotel & Restaurant Na Fryštátské Cena na noc pro dva - 980 Kč

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!