Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Hodonín

Foto, cs.wikipedia.orgOkresní město Hodonín najdeme v Jihomoravském kraji u hranic se Slovenskem na dolním toku řeky Moravy. V dnešní době má přibližně pětadvacet tisíc obyvatel.

 

 

 

Minulost města

Vůbec první doložená zmínka pochází z jedenáctého století, hradiště Hodonin bylo založeno patrně rukou přemyslovského knížete Břetislava I. Na město jej povýšila roku 1228 Konstancie Uherská, manželka českého krále Přemysla Otakara I. Hodonín si prošel značně pohnutou historií, za svou existenci zažil několikrát vydrancování a vypálení.

 

 

V průběhu času na již vymizelou židovskou komunitu dnes ukazuje existence židovského hřbitova, místní významné kulturní památky. Tu nejdůležitější budovu, synagogu, vážně poškodily události válečné, takže se dočkala v roce 1942 zboření.

Hřbitov vznikl už v sedmnáctém století, konkrétně roku 1620, nejstarší zachované náhrobky byly jen o málo mladší. První snahy se objevily už v šedesátých letech dvacátého století, nakonec došlo o deset let později ne příliš citlivým zásahem skutečně ke zrušení. Na původním místě vyrostl park s několika symbolicky ponechanými pozůstatky původního hřbitova a jinak se stěhoval na nové prostranství.

Významnou pamětihodností ze stejného období je i místní barokní zámek, za současnou podobou původně renesančního sídla stojí Oprštorfové a Lichtenštejnové. V minulosti sloužila třeba i jako továrna na tabák, nyní budova zůstala pro účely Masarykova muzea.

 

Foto, cs.wikipedia.orgZámek Hodonín

 

Místní lázně

Oproti tomu veskrze moderní záležitostí jsou zdejší lázně, za jejichž počátkem hledejme MUDr. Jindřicha Berku.

K otevření oficiálně došlo až roku 1979, po letech pečlivého výzkumu účinku zdejších vod s vysokým obsahem jódu. Ten probíhal ve dvou fázích už od padesátých let. Zjistilo se, že prameny jsou vhodné pro pacienty trpící chorobami pohybového ústrojí a s úspěchem se díky nim zotavovali též zranění z války. Od roku 1993 se lázně nacházejí v majetku města a pacienti se tu s pohybovým aparátem léčí dosud.

 

Mapa

Mapa - openstreetmap.org

 

Web lázní:www.laznehodonin.cz

 

Ubytování v Hodoníně přes portál booking.com.

Booking

  Tip na ubytování: Penzion Vila Karolina Cena na noc pro dva - 1 160 Kč
 
 

           Mohlo by vás zajímat: Přehled českých a moravských lázní
 
Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.