Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Klimkovice

cs.wikipedia.orgKlimkovice jsou malým městem ve Slezsku ležícím při jihozápadním kraji Ostravy. A přes svou blízkost ryze průmyslové metropole si zachovaly osobitou venkovskou tvář. K dnešnímu dni mají zhruba 4 400 obyvatel.

První zmínky o Klimkovicích by měly údajně pocházet již ze 14. století, avšak tuto tezi nelze spolehlivě doložit. Prameny tak počátky historie tohoto města mohou s jistotou datovat až od roku 1416.

 

 

 

Svůj název pak patrně získalo po zakladateli původní osady, který se jmenoval Klement, ale říkalo se mu Klimek. Významněji do podoby Klimkovic zasáhl především rod Bzenců, Ondřej Bzenec z Markvartovic zde nechal vystavět renesanční zámek a kostel sv. Kateřiny a obě tyto stavby dodnes tvoří nezaměnitelnou siluetu místa.

Vystřídalo se tady hned několik majitelů, nejdéle se celé panství udrželo v rukou pánů Vlčků z Nové Zemice. Rok 1766 znamenal v dějinách poměrně výrazný mezník, neboť v této lokalitě došlo k objevu uhlí, a to vůbec prvnímu v oblasti Ostravska. To však nebyl jediný důležitý moment.

 

Web lázní: www.sanatoria-klimkovice.cz

 

K velkým výhodám tohoto léčebného zařízení patří jeho dopravní dostupnost. Leží pouhých 10 km od Ostravy, a 2 km od centra Klimkovic.

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Současnost města

Městečko zasazené v malebné krajině na úpatí Nízkého Jeseníku proslulo až do současnosti i coby lázeňské a nyní patří k nejmodernějším lázním v republice. Toto odvětví zde má tradici už od poloviny 19. století, kdy se začala využívat jodobromová solanka. Léčivá voda pochází z moře, které v těchto místech vzniklo již v období třetihor a vyznačuje se neobvykle vysokou koncentrací minerálů.

Léčí se tady především nemoci oběhového a pohybového ústrojí, látkové výměny a dále onemocnění nervová a gynekologická.

 

V novodobé éře se stala zásadním momentem především dostavba dálnice, která se postarala o zlepšení dopravní dostupnosti. Do katastru města také spadá Klimkovický tunel, otevřený roku 2008, který je druhý nejdelší na republikové dálniční síti. Jeho hlavním účelem bylo především eliminování negativního vlivu dopravy na životní prostředí.

 

  Přehled ubytování v této lokalitě

Ostrava

Tip na ubytování v Klímkovicích: Restaurace a pension U Hasičů  Cena na den pro dva - 1 150 Kč

* Autor úvodního fota: Kankovaa, creative commons

 

                        Mohlo by vás zajímat: Přehled všech lázní zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.