Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Kundratice

Foto, cs.wikipedia.orgLázně Kundratice jsou malou vsí, která má necelých pět set obyvatel. Obcí téhož jména známe po celé republice několik, tato je součástí přibližně tisícového městečka Osečná. To leží v Podještědí asi deset kilometrů od Liberce.

Město založil na obchodní stezce přibližně ve třináctém století jeden z Vartenberků. Což byli potomci Markvarticů, významného šlechtického rodu, jednoho z vůbec nejstarších na severu Čech. Podrobnějších zpráv o této osobnosti nemáme. Co ale víme, je jiný fakt. Vzhledem k tomu, že při zakládání při řece Ploučnici cs.wikipedia.orgbylo zapotřebí se zbavit lesů, tedy je osekat, můžeme v tomto úkonu také hledat původ názvu Osečná.

Samy kundratické lázně jsou jedny z nejstarších v Čechách a existují už od roku 1881.

Vzniknout jim dal zdejší podnikatel Josef Schwan, o rozšíření se zasloužil jeho syn. Nakonec se přes vdovu po původním majiteli dostaly do správy obce, prošly si úpravou a v roce 1933 si držely status jednoho z nejmodernějších zařízení u nás.

Dál je bohužel potkal podobný osud jako mnoho jiných v podobě šrámů utrpěných za druhé světové války a následně byly zestátněny. V roce 1992 se dočkaly privatizace a jako Lázně Kundratice a.s. fungují dosud.

 

 

 

 

Dodnes tady také pacienti využívají příznivé účinky sirnožezité slatiny. V Kundraticích se léčí hlavně choroby pohybového ústrojí, například potíže revmatické, a přidružená onemocnění.

 

Mapa

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Návštěvnicky zajímavým je rovněž příznačně pojmenovaný Lázeňský rybník, který se nachází ve zdejším areálu. K vyzkoušení láká jak turisty coby osvěžení za horkého počasí, tak i fanoušky  rybaření.

Mimo to je příznivcům sportu k dispozici golfové hřiště nebo zde najdete  tenisové kurty. A samozřejmě mohou zájemci též využít možnost vypravit se prozkoumat nádherné okolí, buď pěšky nebo i na kole.

Ostatně, místní krajina okouzlila i spisovatelku Karolinu Světlou, jíž se stala inspirací pro její tvorbu. A přímo do Osečné zasadila autorka i děj jednoho ze svých románů.  

 

Web lázní: www.laznekundratice.cz

 

 


Ubytování v Liberci přes web booking.com

Booking

   Tip na ubytování v blízkosti: B&B U Kaplicky Cena pro dva na noc - 1 102 Kč
 

                        Mohlo by vás zajímat: Přehled lázní u nás
 
Vložil/a: Daniel Česák 07.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.