Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Letecké muzeum v Kunovicích vás přenese v čase

Zajímavý projekt nadšenců letadel a létání se nabízí k prohlídce ve městě Kunovice na Uherskohradišťsku (Zlínský kraj). Návštěvníci mají možnost se nejen podívat na vystavené zrestaurované modely letadel, které již dosloužili, ale také se do nich mohou podívat. Každý model je také opatřen infomační cedulí, jež podchycuje jeho historii i technické parametry.

 

 

 

Co se nachází v expozici?

K prohlídce vás zve několik unikátních letounů se zajímavou historií jako například aerotaxi, dopravní letouny (Aero L-39ZA Albatros) i vojenská letadla (cvičný letoun C-11) z československé produkce, jež jsou vystaveny pouze v tomto muzeu.

K vidění se nabízí dokonce i vrtulník, letecké pumy, vlečný terč a radar. Malá krytá expozice na vstupu ukazuje v detailu citlivé vybavení letounů.

Expozice zahrnuje také obsáhlý informační materiál mapující historii muzea a komplikovaný proces získávání jednotlivých modelů, jejich opravu a také údržbu.

 

 

Osobitý příběh Naganského expresu

Bývalý vládní letoun Tu-154, který mnohokrát přepravoval prezidenty Václava Havla i Václava Klause a také se osvědčil při humanitárních akcích, má svou výjimečnou historii. Za svůj specifický název vděčí přepravě českých hokejistů v roce 1998, kteří nám přivezli zlatou olympijskou medaili.

Před umístěním do expozice si prošel důkladnou údržbou, při níž byl rozebrán na jednotlivé kusy, aby byla možná jeho přeprava. Celý proces trval celkem čtyři roky.

Návštěvníci si mohou na jeho palubě prohlédnout kokpit, oddělení pro cestující opatřené slavnými jmény a také shlédnout instruktážní film zachycující jeho historii.

 

 

Slovácký aeroklub Kunovice

Návštěvníci muzea si mohou vyzkoušet také let ve skutečném letounu. Slovácký aeroklub sídlí vedle prostor muzea a vyhlídkové lety i tandemové seskoky padákem pořádá v období turistické sezóny (duben – říjen) od 500 Kč v závislosti na délce letu a typu letadla. V jeho prostorách je možné se také občerstvit a využít služeb dětského hřiště.

 

 

   
  Webové stránky muzea: https://www.muzeum-kunovice.cz/
   

 

     
  Čtěte také:  
 

Vodní plochy v okolí Zlína

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.