Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Náměstí Bratří Synků

NusleNáměstí Bratří Synků se nachází na Praze 4, konkrétně ve čtvrti Nusle. Je obdélníkového tvaru s parkovou úpravou a obklopují ho vesměs činžovní domy. Nejvýznamnější architektonickou dominantu na tomto prostranství představuje novorenesanční bývalý Nuselský národní dům, nynější Česká spořitelna.

Náměstí Bratří Synků vzniklo v roce 1903, tehdy ještě jako Riegrovo. Tento název pak nosilo do roku 1940. Ke svému stávajícímu jménu přišlo až rokem 1948. Bratří Synkové, oba novináři, byli popraveni v roce 1941 nacisty pro svou odbojovou činnost a jejich památku si takto dodnes připomínáme.

 

 

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

Náměstí Bratří Synků

Mapa - openstreetmap.org

 

Těsně po roce 1989 se uvažovalo i o přejmenování náměstí. Tehdy se tak mělo stát na počest Václava Havla, nicméně k realizaci nápadu nakonec nedošlo. Problém tkvěl v tom, že by muselo nést jméno po žijící osobě.

 

Náměstí bratří Synků

Náměstí bratří Synků

 Pohled na činžovní dům s prodejnami Army shop a Mini Market (3d pohled zde)

Vyhledat tramvajové spojení a jízdní řády lze např. na webu dpp.cz  nebo  idos.cz

 


 

Náměstí je také významným dopravním uzlem. Vede jím tramvajová trať od Michle a Pankráce a současně i jedna linka autobusová. Během první republiky sem jezdila také linka z Kobylis a Václavského náměstí.

V blízké budoucnosti by v těchto místech měla stát stanice metra nové trasy D mezi stanicí Pankrác a Náměstí Míru.

 

Náměstí je oblíbené mezi bezdomovci a obsadí skoro každou volnou lavičku k sezení

   

    Hotely v této lokalitě      
   

  Hotel Otakar

   Three Crowns Maisonette

   Hotel Nabucco

 
   

 

     

   

   Tip na levná ubytování v okolí

Hotel

 

Služby v této lokalitě: železářství, zastavárna, domácí potřeby, pizzeria, optika, restaurace, kebab, floristika, army shop, herna, lékárna, banky, večerka, cukrárna, prodej pečiva - pekařství, knihkupectví, oblečení - Zoot. Všechny tyto obchody můžete vidět na 3d mapce zde.


 

 

 

Army Shop

 

Budova KB

 

Raiffeisenbank

 

ČS

 

Pizzeria

 

 

*Zajímavosti:

Pro svou architekonickou tvář se ve zdejší lokalitě natáčela řada filmů, např. přímo na náměstí Bratří Synků se odehrávala scénka z filmu Kajínek, o kus dál v ulici Kloboučnická posloužila jako kulisy k akčnímu krimiseriálu Expozitura bývalá industriální administrativní budova elektrotechnické společnosti Eta Regula.

 

 

Čtěte také:  Tramvajová zastávka: Náměstí Bratří Synků

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.