Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Posilte svou imunitu v lázních

Imunitu bychom si měli hýčkat. Ona nás totiž chrání, je jakýmisi naším ochranným štítem a bodyguardem v jednom. Na starosti má obranyschopnost našeho organismu a jako taková v podstatě rozhoduje o tom, jestli onemocníme či nikoliv.

Imunitní systém nás ochraňuje nás před nezvanými bakteriemi, viry a dalšími mikroby a působí jako prevence před infekcemi. A právě po dlouhých zimních měsících strávených v přehřátých interiérech na tom náš imunitní systém bývá nejhůře. V ten okamžik je třeba zasáhnout a trochu mu pomoci. Vrátit ho do takové formy, v níž nás bude chránit tak, jak má.

 

Hýbejte se, hodně pijte a zdravě jezte!

Cest k silné imunitě vede hned několik. Základem je dostatečný přísun tekutin, vitamínů, minerálů a pohyb na čerstvém vzduchu. Jídelníček obohaťte o sacharidy, bílkoviny, probiotika a vlákninu. Pomáhá také otužování a saunování. A vybrané lázně.

Posilující lázeňské pobyty

Některé lázeňské pobyty jsou na posílení imunity přímo zaměřené. Ve svém portfoliu ho mají například Františkovy Lázně, konkrétně čtyřhvězdičkový Spa Resort PAWLIK – AQUAFORUM. Během něho absolvujte hned 14 imunitu posilujících procedur. Čeká vás pobyt v kryosauně, solné jeskyni, oxygenoterapie, skupinová a dechová cvičení, jóga a 4 další procedury doporučené lékařem na základě odborného vyšetření.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Svou imunitu máte možnost posílit i v Mariánkách. Například odborný personál tamního Spa hotelu Reitenberger jej postavil na účinné dechové gymnastice, inhalační terapii a pobytu v solné jeskyni - jedna procedura odpovídá zhruba 3 dnům stráveným u moře. Imunitu stejně jako zdraví dýchacích cest ovšem blahodárně ovlivňuje také pobyt na čerstvém vzduchu. Mariánské Lázně v tomto ohledu disponují přímo ideálními klimatickými podmínkami. Proto jsou vhodným adeptem na status klimatických lázní.

Zlepšení kondice

Speciální terapie na podporu imunity nabízejí i lázně Slatinice. Jedná se o speciální lázeňský pobyt zaměřený na zvýšení obranyschopnosti a celkové kondice. Lázeňské pobyty můžete vybírat na serveru Spa.cz, který nabídky většiny lázeňských domů sdružuje. Stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

 

České a moravské lázně v ČR

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.03.2022


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.