Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Poznávejte Česko pomocí vyhlídkových letů

Krásy České republiky lze poznávat i jinak než pomocí klasického cestování. Místo výletu autem, vlakem nebo autobusem si můžete vychutnávat jedinečnost naší přírody a pohledy na známá města z ptačí perspektivy.


Věřte, že dojem z vám jinak dobře známých míst bude z výšky několika stovek metrů zcela jiný, než na který jste zvyklí. Navíc toho při vyhlídkovém letu stihnete zhlédnout více oproti například procházce nebo vyjížďce na jízdním kole. Pokud si pro kochání se vyberete místo letadla vrtulník, lze navíc nad vybranými místy zastavit.

 

S letadlem či vrtulníkem stovky metrů nad zemí

Tím se dostáváme k tomu, v čem všem je možné vyhlídkové lety absolvovat. Kromě letadla, které slibuje pohodový zážitek a díky jeho rychlosti i největší množství zhlédnutých zajímavých věcí, a již zmíněného vrtulníku lze nasednout i do balónu. Takový let balónem je silným romantickým zážitkem, při kterém vás neruší zvuky motoru, a vy si jen klidně letíte nad krajinou. Podobnou zkušenost získáte i při letu větroněm, opět si vychutnáte jen svištění křídel a pobyt ve vzduchu.

 

 

Co takhle si zkusit vzít řízení letadla do vlastních rukou?

Kdyby vám samotný vyhlídkový let nestačil a zatoužili byste si ho trochu ozvláštnit, je tu pro vás let s řízením. Překvapte své přátele tím, že usednete vedle instruktora do kapitánského křesla a převezmete řízení letadla do vlastních rukou. Vyzkoušíte si, jak se letadlo ovládá, jak se zatáčí, stoupá a klesá a dozvíte se, co dělat v případě jakékoliv nouze. Obávat se přílišné zodpovědnosti nebo toho, že něco pokazíte, není třeba, vyhlídková letadla mají, stejně jako například vozy v autoškole, zdvojené řízení. Zkušený instruktor vám tak kdykoliv pomůže nebo kompletně převezme řízení.

 

Je libo trochu adrenalinu?

Vyhlídkovými lety však nabídka leteckých zážitků, které můžete vyzkoušet, nekončí. Zažít můžete i trochu adrenalinu, například při seskoku padákem a akrobatických letech, při nichž se naplno přesvědčíte, jaké rychlosti může letadlo dosáhnout a jakých manévrů je schopné. Přemet, zvrat, překrut, souvrat, vývrtka nebo kubánská osma, pokud vám tyto termíny něco říkají, už víte, na co se těšit. Jestli ne, vězte, že o adrenalin v krvi při nich nebude nouze.

 

 

Darujte letecký zážitek

Letecké zážitky, ať už více či méně adrenalinové, představují ideální a velmi originální dárek. Pokud tak nevíte, čím své blízké při nejbližší příležitosti obdarovat, pořiďte jim dárkový poukaz. Na jeho uplatnění je šest měsíců, tedy dostatečně dlouhá doba na to, aby kdokoliv nabral odvahu usednout letadla, vrtulníku i jiného prostředku. Pokud si nejste jistí, jakým zážitkem byste udělali oslavenci největší radost, existuje i univerzální dárkový poukaz. Obdarovaný si poté sám vybere zážitek, který mu bude nejvíce sedět. V případě, že byste povahu obdarovaného neodhadli a absolvování jakéhokoliv zážitku by kategoricky odmítal, je možné od poukazu odstoupit. Do 30 dní máte nárok na vrácení peněz v plné výši.

 

Lety vás budou provázet zkušení piloti a instruktoři

Veškeré lety probíhají za přítomnosti a vedení zkušených profesionálních pilotů s dlouholetými zkušenostmi. Kdyby vás náhodou trápily obavy z toho, jestli vše zvládnete či nikoliv, vzpomeňte si na tisíce spokojených zákazníků, kteří nějaký let absolvovali před vámi, užili si ho a dodnes na něj v dobrém vzpomínají.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.11.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.