Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Pražská muzejní noc již 11. června 2016

MuseumMuzejní noc je akce, která má svou tradici po celé Evropě. Nápad se zrodil v roce 1997 v Berlíně a dává si za cíl nalákat širší veřejnost k výpravě za kulturou. U nás se jí účastní řada muzeí a galerií. Jejich otevírací doba je pak prodloužena a vstupné mají návštěvníci buď nižší, případně mohou využít možnost návštěvy zcela zdarma. Ty pražské samozřejmě nechybí, jelikož naše metropole byla v roce 2004 vůbec prvním místem republiky, kde se událost konala. A hned stihla vzbudit nemalý zájem.

 

MuseumBudova Národního muzea na Václavském náměstí

A tu co na milovníky kultury čeká tedy letos? 

V sobotu 11. června proběhne Noc už po třinácté a účast na projektu ohlásilo hned dvaapadesát kulturních institucí s osmdesáti objekty. Nově třeba Galerie Lucerna, která potěší příznivce současného umění, zapojí se i Národní galerie nebo Národní technické muzeum. Národní muzeum pak patří spolu s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Asociací muzeí a galerií ČR k organizátorům celého podniku. Vstup na všechna místa budou mít zájemci zcela zdarma, stejně tak i dopravu, ta bude zajištěna deseti autobusovými linkami zřízenými přímo pro účely Muzejní noci.

Těšit se budou moci účastníci na pestrý doprovodný program. Ty starší má šanci zaujmout třeba přednáška o historii tetování. Patrně ne zcela každý by ho chtěl doslova na vlastní kůži vyzkoušet, takže pokud tedy přece jen chcete umění okusit, vyrazte třeba do Muzea hlavního města Prahy, kde si budete moci vytvořit vlastní graffiti. A samozřejmě můžete za kulturou vzít i svoje děti. Třeba na workshop Malý architekt a urbanista, který nejmenším zájemcům přiblíží toto povolání.

GalerieNárodní galerie - Holešovice


Oficiální konec těch nejdelších součástí programu je naplánován na jednu hodinu ráno v neděli 12. června. Protože by byla určitě škoda nechat si závěr jedinečné noci ujít, nezapomeňte si včas zajistit ubytování, ať nemusíte spěchat kvůli spoji, který by vás odvezl domů.

Seznam zapojených muzeí

LapidariumLapidárium - Holešovice


Trojský zámekZámek Troja

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.