Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Průvodce - Kutná Hora

Období letních dovolených je letos už definitivně za námi, školní rok probíhá v plném proudu, a tak mnozí z nás vyměnili prázdninové radovánky u moře za jednodenní víkendové výlety po historických klenotech naší domoviny. Pokud hledáte tip na příjemný výlet za památkami, možná se vám bude líbit Kutná Hora.

 

Kutná Hora na mapě ČR

 

 

    Toto historické město se nachází v samém srdci České republiky a je odnepaměti spojeno s tradicí těžení stříbra. Kutnohorští havíři byli v dobách minulých známí široko daleko a dnes nám jejich dědictví připomíná České muzeum stříbra, které nabízí dva tematické prohlídkové okruhy. První okruh se věnuje historii města, v druhém okruhu nazvaném "Cesta stříbra" máte možnost navštívit mimo jiné i část středověkého dolu. A protože patronkou horníků je svatá Barbora, není náhodou že právě jí je zasvěcena nádherná gotická katedrála nedaleko muzea. Stavba chrámu sv. Barbory trvala více než 500 let a jestli se rozhodnete pro prohlídku kostela, jistě nebudete litovat. V interiéru je toho k obdivování opravdu mnoho. Zmíním tedy alespoň varhany se 4000 píšťalami a ochoz kolem varhan, z nějž se dolů na návštěvníky chrámu dívají sochy v nadživotní velikosti.

 

   
Kutná Hora  
chrám sv. Barbory - výzdoba hlavní brány - detaily
 

 

 

Ubytování v této lokalitě

 

Hotel U Kata

Cena na noc pro dva - 1 075 Kč
 

Hotel Mědínek Old Town

Cena na noc pro dva - 1 175 Kč

 

Kdo spíše než za památkami vyrazil za krásami přírody, toho jistě potěší naučná stezka vedoucí asi 2km podél řeky Vrchlice. Na jejím začátku je ve skále vyryt portrét spisovatele a básníka Jaroslava Vrchlického (portrét je dobře viditelný od chrámu sv. Barbory). Během cesty po naučné stezce můžete vidět nejen několik zajímavých zástupců fauny a flory, ale například i staré mlýny. A pokud byste chtěli svůj výlet obohatit nějakou čistě zábavní činností, můžeme doporučit jízdu na kutnohorské bobové dráze. Ta se skládá ze dvou částí - rekreační a adrenalinové, na níž můžete dosáhnout rychlosti až téměř 60km/h. 

 

 

   Jak sami vidíte, v Kutné Hoře se jistě nudit nebudete. V období adventu má navíc toto město jakési tajemné, nepopsatelné kouzlo. Ale to už koneckonců můžete vyzkoušet sami...

Autor: Marie Santos

 

Kutná Hora, okres Kutná Hora, Středočeský kraj, Střední Čechy, Česká republika, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

     
 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

 
     

 

   
   
Vložil/a: Daniel Česák 21.11.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.