Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Punkevní jeskyně

Foto, cs.wikipedia.orgNachází se v severní části CHKO Moravský kras poblíž obce Sloup v okrese Blansko. Patří do systému souhrnně zvaného Amatérská jeskyně, s délkou 30 kilometrů toho nejdelšího v republice. Protéká jí řeka Punkva, objevitelem byl na počátku 20. století český badatel, profesor Karel Absolon a krátce na to se zpřístupnila veřejnosti.

Mezi návštěvníky se dnes Punkevní jeskyně stala tou vůbec nejpopulárnější. Turisty láká díky romantické atmosféře během plavby lodičkou po podzemní říčce a návštěvě největší české propasti Macochy. Za obdiv tu stojí rozhodně množství stalagmitů, stalaktitů a stalagnátů. Dovnitř do komplexu se dostanete vchodem ve stěně krasového kaňonu Pustý žleb a prohlídka začíná v Předním dómu.

 

Foto, cs.wikipedia.org

 

Mnozí post té nejkrásnější části připisují tzv. Masarykovu dómu, který navrch získal nedávno i nové nasvícení, což činí zážitek ještě působivějším. Mezi četnými zajímavými úkazy zmiňme například Dvanáctibarevný vodopád.   

 

Foto, cs.wikipedia.org

Přehled ubytování v této lokalitě

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.