Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Romantické cestování Libochovicemi

Boží muka u hřbitova v LibochovicíchLibochovice jsou malebným městem, které je ideálním cílem pro výlet. Město se nachází na levém břehu řeky Ohře poblíž Litoměřic. Hlavní a nejznámější místní památkou je renesanční zámek Libochovice. Správcem zde býval otec významného českého vědce Jana Evangelisty Purkyněho, který se právě zde narodil.

 

Další nedalekou dominantou celého kraje je známá zřícenina hradu Házmburk. Samotný zámek Libochovice byl postaven v krásné krajině dolního Poohří, které je jako stvořené pro pěší výlety i  cykloturistiku. Dolní tok Ohře je lemován přírodními rezervacemi a několika hrady a zámky, z nichž právě ten libochovický je zřejmě nejhezčí. Obklopuje ho rovněž překrásný zámecký park. Původní francouzská zahrada byla přeměněna v 19. století na anglický park.

 

Pohled na zámek Libochovice

Pohled na zámek Libochovice

 

Malé, ale přesto bohaté

Město Libochovice působí při prvním dojmu spíše jako větší vesnice s náměstím, které se hlavně v letní sezóně proměňuje ve velké parkoviště. Ovšem návštěva zámku a jeho parku vás příjemně naladí, takže budete mít chuť strávit zde delší čas. Můžete zde strávit dovolenou a věnovat se například  cykloturistice, pro kterou je zdejší kraj ideální. 

 

   
 Tip na ubytování:  Penzion Čokolaterie Cena za noc pro dva - 1 110 Kč
   

Zámecká zahrada

Zámecká zahrada

 

Areál libochovického zámku

Areál libochovického zámku

 

Ubytování si můžete vybírat v pohodlí svého domova, jelikož na internetových stránkách je dostatečný výběr ubytovacích zařízení, kde si můžete zajistit pobyt s předstihem. Vybrat si můžete například hotel Zlatý zajíc, nacházející se v těsné blízkosti libochovického zámku a v blízkosti řeky Ohře. Budete zde mít možnost rybaření, podnikání romantických výletů do blízkého okolí.

 

 

Na hrad Házmburk je to pouhých 5 km, na zámek Peruc 10 km a stejně daleko je to do Třebenic, kde je muzeum českého granátu, nebo na vodní hrad v Budyni nad Ohří, do Lázní Mšené s možností objednání lázeňských procedur nebo projížďky na koních. V Peruci se nachází příjemný hotel Oldřichův Dub a také autokemp, který je umístěn v malebném údolí Debeřského potoka. Ubytovat se můžete v některé ze 12 pětilůžkových chatek nebo v pokojích hlavní zděné budovy. Naproti kempu je restaurace Skot a také požární vodní nádrž ke koupání. Pro majitele domácích mazlíčků je důležité, že v kempu je jejich pobyt povolen.

 

Autor: Petr Randus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.