Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Rozhledna Drahy u Javorníku

Dřevěná rozhledna s otevřeným ochozem se tyčí ve výšce 360 metrů. Najdete ji na návrší Drahy nedaleko obce Javorník u Velké nad Veličkou (okres Hodonín). Byla vytvořena podle návrhu slovenské architektky Márie Serdahelyové. Je příjemným zpestřením pro cyklisty i motoristy, kteří zamíří do atraktivní oblasti Bílých Karpat.

 

 

Zajímavosti o rozhledně

Rozhledna je vysoká 20 metrů. Její nosná konstrukce je ukotvena pomocí 4 ocelových lan usazených do betonových patek. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 19 metrů.

Je přístupný po 106 schodech (dřevěných i vstupních betonových) kombinovaných s plošinkami. S její výstavbou se započalo na podzim roku 2009 a v únoru 2010 byla zpřístupněna pro veřejnost.

 

 

Přístup k rozhledně

Rozhledna je poměrně snadno dostupná z hlavní komunikace mezi Uherským Ostrohem a Velkou nad Veličkou. Nachází se asi 100 metrů od hlavní cesty a vede k ní asfaltová cesta. U rozhledny je malé parkoviště, informační panel a také altán pro odpočinek i občerstvení.

 

 

Výhledy z rozhledny

Rozhledna poskytuje nádherné výhledy do okolní krajiny. Pozorný návštěvník může spatřit vrcholky Bílých Karpat i Chřibů. Východním směrem se nachází Velká Javořina (970 m) a vrchol Čupec (819).

Směrem na jih je to Ostrý vrch (502 m) a vrchol Machová (578 m). Směr na západ je možné dohlédnout na vrchol Kobyla (584 m) a další regionální atrakci, jíž je větrný mlýn Kuželov. Za příznivého počasí je možné spatřit hrad Buchlov.

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam českých a moravských lázní

 

Velká jezera a přehrady na Jižní Moravě

 

Vše, co byste měli vědět o Bílých Karpatech

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.10.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.