Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Rudka u Kunštátu

RudkaRudka je malá vesnici nacházející se necelé 2 km od Kunštátu. Víska je známá především díky pověstem z naší historie. Uvnitř kopce zvaného Milenka se totiž nachází jeskyně tzv. Blanických rytířů.

 

První sochou, která zde ve dvacátých letech minulého století pod rukama Stanislava Rolínka vznikla, byla podobizna tehdejšího Československého prezidenta, Tomáše Garrigua Masaryka. Tato pískovcová socha se ale svoji krásou pyšnila pouze do druhé světové války. Během ní bylo dílo zničeno a do současnosti se nám dochovaly pouze boty našeho bývalého prezidenta.

 

 Rudka

 

Rolínek pokračoval ve své práci dále. Jeho dalším dílem byla vytesaná jeskyně s několika sochami. V sochách každý z Vás jistě pozná sv. Václava, patrona naší vlasti. Další sochy, které nejsou již tak dokonale a detailně zpracovány, představují bájné rytíře, kteří vyjedou v čele se sv. Václavem naší vlasti na pomoc, až nám bude nejhůř.

Vchod do jeskyně je pak hlídán mohutným lvem, symbolem naší státnosti.

Dnes si v areálu mohou návštěvníci prohlédnout také řadu soch současných umělců. Navštivit mohou také tzv. Burianovu rozhlednu. Při dobré viditelnosti je odtud krásný výhled na Krkonoše, Jeseníky i Pálavu.

Autor: Michaela Krušinová

 

   Ubytování v této lokalitě

 

 


 

   
  Čtěte také:
 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.