Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

V Praze jako v Hollywoodu, pro jaké filmy tam spadla klapka?

Pražská náplavkaJednomu by se zdálo, že je Česko pro zahraniční filmaře nepodstatnou destinací. Opak je ale pravdou.  Na Prahu jako na kulisy pro děj zahraničních filmů snad aby se stála řada!

 

Aktuálně je to Jamie Dornan, který si od natáčení pokračování trilogie plné vášně odskočil do Prahy natočit film Anthropoid. A kdyby to šlo nějak změřit, byla by Praha v té době městem s nejvyšší koncentrací jeho fanynek!

 

 

Natáčení válečného filmu v pražské lokalitě "Podskalí"


Když se točí tam, kde se to stalo...

Filmy podle skutečné události, zejména pak ty historické mají ještě větší hodnotu, když se točí na místě, kde k události skutečně došlo. Kouzlo autenticity, možná. A proto musel Jamie sem a ne naopak. Naše metropole je totiž městem, které může o atentátu na Heydricha vyprávět. Je jasné, že museli filmaři opravdová místa, kde k atentátu došlo maličko předělat, dnes jsou totiž k nerozeznání. A proto se křižovatka Vychovatelka v Libni nebo část Prahy s názvem Zvonařka pod rukama filmařů opět vrátila do roku 1942. Ve snímku budete moci zahlédnout i pravoslavný chrám Cyrila a Metoděje, jehož interiér museli přesně zkopírovat v Barrandovském studiu.

 

Karlův most

Staroměstské náměstí

 

Čínská verze romantiky v Praze

Děj filmu však ani nemusí z Prahy pocházet a přesto se tam točí! Budete se divit, ale staré budovy, náměstí, romantická zákoutí a uličky přitahují i dalekou Čínu. Právě k nám se rozhodl čínský režisér Xu Jinglei obsadit hlavní děj svého filmu Jen my víme kde. Ten vypráví o čínské dívce, která do Prahy přišla studovat a tam se seznámila s čínským chlapcem. Společně jdou po stopách tajemného dopisu patřící  dívčině babičce. Samozřejmě nechybí romantické scény, kterým přitakává starobylá atmosféra hlavního města.

Pak se ani nemůžeme divit, že po shlédnutí premiéry jakoby Číňané ani nevěděli, že existují i jiné destinace než je Praha. Návštěvnost historické metropole se zvýšila několikanásobně.

 

Pražská náplavka

   Pražská náplavka

 

V podobném stylu to u nás rozjel i hollywoodský  Tom Cruise při natáčení Mission Impossible 4, v roce 1984  zde své opery skládal filmový Amadeus a v roce 1998 si naše hlavní město jako kulisy vybral dánský režisér Bille August pro film Bídníci. Ale klapek pro filmy točené v Praze rozhodně padlo mnohem více.

Autor: Andrea Nováková

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.