Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Větrný vrch

Foto, cs.wikipedia.orgJedná se o vrch v podhůří Králického Sněžníku, na jehož jižním svahu pramení rovněž řeka Morava. Suchý Vrch se tyčí mezi obcemi Dolní Morava a Horní Lipka v Pardubickém kraji.

Celkem měří 807 metrů. V nejvyšších polohách dominuje zalesnění, a to především smrčinami, svahy jsou porostlé i podhorskými loukami.

Na východním svahu se nachází lyžařské středisko s 800 metrů dlouhou sjezdovkou s umělým osvětlením. Pyšnit se může i crossovou tratí, jednou z nejdelších v ČR, která měří přes kilometr. Krom příznivců adrenalinu se tu ale budou zaručeně bavit i rodiče s těmi nejmenšími.

 

 

 

Okolní Větrného vrchu poskytuje mimo to ideální podmínky nejen pro zimní aktivity, ale též pro cykloturistiku, nachází se tu bezpočet turistických tras. Oblibu si získalo pro širokou škálu sportovního vyžití a i mezi milovníky zvířat, kteří si mohou zajezdit na koních. Nabízí mnoho dalších pozoruhodných míst, například teprve roku 2009 vybudovanou rozhlednu na hoře Klepáč.

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Dolní Morava


Vložil/a: Daniel Česák 11.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.