Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Apia, hlavní a jediné město na ostrově Samoa

Foto, en.wikipedia.orgV Apie jsme strávili dohromady asi 2 dny. Příjezdový a odjezdový den. Tak už to na cestách většinou bývá.

První den jsme zjišťovali informace ohledně zajímavých míst, které bychom chtěli navštívit, vybírali peníze a nakupovali. Ono se to zdá jasné a jednoduché, jenže na takovém konci světa, jakým je Samoa, nejsou běžné věci vždycky samozřejmé.

 

 

 

V informacích nám nic moc neřekli, ale zato byli tak příjemní, že nás vůbec nenapadlo se na ně nějak Foto, en.wikipedia.orgzlobit. Ani lístek na trajekt na jiný ostrov se u nich nedal koupit. Museli jsme zajet do přístavu. Telefonicky nebo online to prostě nejde. V bance nám zase nebrali kreditní karty a trvalo celkem dlouho, než jsme obdrželi peníze. Pro sim karty nás posílali z místa na místo. Nakonec jsme naštěstí pochodili. Ale zařizování věcí v Apie je vážně zábava. Potraviny nás v krámku neuchvátily, neboť každá rodina doma vyváří, takže nebylo moc z čeho vybírat. Ještě, že ti všichni lidé ve městě jsou usměvaví, milí, příjemní a nápomocní.

V Apie najdete nákupní centrum, pár restaurací a kaváren, banky, soud a meteorologickou stanici. Fitness centrum a univerzitu.

Samoánci z vesnic mluví o Apie jako o velkém městě, kde je ruch a chaos, velké centrum zábavy a nevím, co ještě. Mně se to pěkné malé městečko moc líbilo. A chápu, že pro Samoánce to musí být teda něco, když se jede do Apii na nákup nebo k příbuzným na návštěvu.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

A jak vypadají "měšťáci"? Samoánští úředníci nosí krásné obleky s exotickými motivy. Ženy s květinami ve vlasech a s květinovými kostýmky zdobí ulice. Vůbec nevadí, že se do nich sotva vejdou. Mají úsměv na tváři a to je dělá krásnými.

 

 

Děti chodí do školy v oblecích a nějakým zázrakem si sněhově bílou košili udržují v čistotě.

Ve městě jsme dokonce potkali pár „bělochů“, kteří na Samoe žijí. Podle jejich výrazu pravděpodobně spokojený a šťastný život.

Samoa je ráj na zemi!

Autor: Diana Schirlová

 

Apia

 

 

   
  Čtěte také:
 

Samoa: vulkanický bazén

   

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.