Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Bílý ostrov

Bílý ostrovWhite Island najdete v Pacifiku kousek od novozélandského pobřeží. Přesněji padesát kilometrů a hodinu a půl na lodi z městečka Whakatane z východu Severního Ostrova v oblasti Bay of Planty.

 

 

Nepředstavujte si ale bílé pláže a palmy, kokosy a šnorchlování. Jakmile se řekne ostrov v Pacifiku, nikdo si nepředstaví to, co ho po připlutí na tento ostrov čeká...

White Island je jediná zélandská aktivní sopka na moři. Takže ostrov pokrývají kameny, bublající pahorky, zelené jezírko, teplé potůčky a podobné přírodní úkazy svědčící o sopečné aktivitě.

Celý výlet trvá přibližně 7 hodin a zaplatíte za něj 219 $. Možná se vám to zdá přiliš, ale počkejte, až na ostrov sami vkročíte. Litovat určitě nebudete. Zkušení průvodci vás zasvětí do tajů sopek, popíší vám sopečnou historii a bezpečně vás provedou kráterem až k onomu zelenému jezírku.

Dávejte pozor, kam šlapete. Občas mně to přišlo jako minové pole!

 

Bílý ostrov

 

Po celou dobu “zapáchající” procházky musíte mít kvůli bezpečnosti nasazenou helmu a na krku vám bude viset maska. Mně tedy rozhodně přišla vhod! U některých kouřících pahorků se velmi špatně dýchalo. Často mě i štípaly oči a svědilo v krku. Takové příznaky jsou zcela normální a průvodci měli přichystané bonbóny, které nám od svědění v krku pomohly. Jak říkám, průvodci byli vybavení na všechno. Dokonce nás nechali i ochutnat dva různé potůčky a my hádali, jaká látka se tam vyskytuje nejvíce. Já se napít neodvážila…

 

 

Cestou zpátky k přístavu jsme si prošli starou rozbořenou továrnu, na které se před mohutným výbuchem, který z toho celého vytvořil novozélandské malé Pompeje, těžilo.

Člun nás už netrpělivě vyhlížel, aby nás dovezl bezpečně na loď kotvící opodál. Na lodi nás obdarovali lehkým obědem v ceně a za tichého přežvykování sendvičů jsme opustili břehy Bílého ostrova. Na cestě zpátky do Whakatane nás doprovázeli rozdovádění delfíni. Lepší zakončení povedeného výletu jsme si přát ani nemohli!

Autor: Diana S. 

 

 

 

 

Seznamka

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 20.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.