Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Boston - troška americké historie

Boston je hlavním městem  amerického státu Massachusetts a současně patří k nejstarším městům USA, s bohatou historií a vlivem.

Dodnes je zde k vidění množství muzeí a historických památek, ale také řad moderních průmyslových budov. A to jsou důvody, proč patří k deseti turisticky nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším lokalitám v zemi.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: Aeroport Boston + letenky z Prahy

 

Historické centrum Bostonu je turisticky velmi zajímavou atrakcí. Projdete ho velmi snadno, díky systému červených vodících čar, namalovaných na chodnících. Takže se nemůže stát, že minete například Old State Houwe, pocházející z roku 1713, která byla původně sídlem massachusettského soudu a patří k nejstarším dochovaným budovám ve městě vůbec. Proto také dodnes slouží jako historické muzeum.

 

 

Kromě toho cestou potkáte i mnoho dalších historických budov, jako Concord Town House, Second Harrison Gray Otis House nebo Hollis H. Hunnewell House či Benjamin Wadsworth House.

Mezi další pamětihodnosti města patří také památník Bunker Hill Monument, který je upomínkou na památný boj „Bitva u Bunker Hill“ z roku 1775, kde bojovali vojáci Nové Anglie s britskou armádou. Současný památník není úplně prvním, který zde byl vybudován, ale i tak je poměrně starý, dostavěn byl až v roce 1842. Kdo má chuť, ten může vyjít až na vrchol památníku, který měří 221 metrů, a vystoupat tak 294 schodů, což ovšem rozhodně stojí za výhled, který se vám naskytne.

 

 

Asi není nikdo, kdo by neznal pojem „Boston Tea Party“. Takže je v podstatě povinností navštívit zdejší přístav. Bostonské loděnice byly vůbec jedny z nejstarších v námořnictvu USA, vznikly už v roce 1801 a oficiálně byly jako námořní zařízení uzavřeny až v roce 1974. Následně se pak toto místo stalo součástí historického parku Boston.

 

 

Dodnes jsou zde k vidění některé památné lodě, například USS Cassin Young, torpédoborec z dob druhé světové války, která funguje jako muzejní loď.

Dále pak je možné navštívit i americkou fregatu, účastnici války v roce 1812, známou také jako Old Ironsides.

 

 

USS Constitution Museum dodnes slouží nejen jako turistická atrakce, ale také jako vzdělávací podnik, protože se zde shromažďují a uchovávají příběhy Ústavy USA. Pořádají se zde výstavy, ale také nejrůznější programy vzdělávací a výchovné.

Z přístavu se dá, už ovšem moderní lodí, vyjet na projížďku.

Téměř naproti přístavu pak se nachází proslulé Aquarium New England, které je světovým lídrem v průzkumu oceánů a ochraně moří. Patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím Bostonu a nabízí velmi zajímavé expozici. Návštěvníci, kterým sem zamíří téměř 1,5 milionu ročně, zde mohou shlédnout nádrže se žraloky, ale také barakudami, mořskými želvami a dalšími mořskými živočichy.

Velkým lákadlem jsou však bezesporu tučňáci. Proto tu stojí poměrně často velké fronty návštěvníků, což asi nikoho nepřekvapí.

 

 

Milovníci moderní architektury pak mohou obdivovat rozličné mrakodrapy a budovy industriální části města. Velmi obdivovanou budovou je nesporně John Hancock Tower, známý dnes jako 200 Clarendon Street, který je již přes 40 let se svými 60 patry a 241 metry nejvyšší budovou Bostonu i Nové Anglie vůbec. Budova je proslulá zejména svou modrou barvou.

 

 

Podobně populární je pak Prudential Center, které je mimo jiné také centrem obchodním i administrativním.

Asi každý návštěvník Bostonu zavítá nepochybně i do Čínské čtvrti. Ta je bohatá historií, kulturou a zejména skvělým jídlem. Chinatown v Bostonu je třetí největší čínskou čtvrtí v USA, za New Yorkem a San Franciscem. Vstup do této části je impozantní tradiční bránou, která je po obou stranách ozdobena lvy pro odvrácení zla.

 

 

Úchvatné je, pokud se návštěvníkům podaří zde prožít oslavy některého z mnoha čínských svátků.

Nejen centrum Bostonu, ale i některé jeho okrajové části stojí za návštěvu. Zmínit můžeme například Malden, což je čtvrť, která se může pochlubit vymoženostmi velkoměsta, ale současně disponuje kouzlem maloměsta. A do centra Bostonu je to pouhá půlhodinka metrem.

 

 

Tuto část obývali od roku 1640 Puritáni, takže je to poměrně stará část, která má bohatou historii. Co zde člověka zaujme, to je klid, který by člověk takhle blízko centru Bostonu nehledal.

 No a není možné navštívit Boston a nezavítat do Harvardu. Nikomu není určitě třeba připomínat, že jde o nejstarší institut vysokoškolského vzdělávání v USA, který byl založen již v roce 1636. A kdo by nechtěl aspoň chvíli zde pobýt a říci: „Byl jsem na Harvardu“!

 

Hotely v této lokalitě - přehled
 

 

Autor: P.U.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Alex Lustig Visuals, Boston

 

 

 

Čtěte také:

Iberia: Vídeň – Boston za 5 490 Kč

Barcelona – Boston za 4 990 Kč

Iberia: Letenky k východnímu pobřeží USA. Praha – Boston za 7 777 ...

Přehled států v USA a jejich vlajky

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.