Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cesta do Singapuru - průvodce jedním z největších přístavů na světě, který je státem i městem v jednom

Singapur, alias Lví město, je městský stát v jihovýchodní Asii. V minulosti špinavý přístav se díky přísným zákonům stal nejčistším městem na světe, které se řadí mezi největší ekonomiky světa. Připravila jsem pro vás pár rad, na co se před cestou do země asijského tygra připravit, na co nezapomenout, co navštívit nebo kde jíst či nakupovat.

 

 

 

 

Doprava

 

Jak se dostat do Singapuru

 Letecky se z Evropy do Singapuru dostanete s jedním přestupem. Cesta vám bude trvat cca 14-16 hodin. Já jsem například letěla s British Airways, tedy s přestupem v Londýně, a cesta trvala celkem 16 hodin.

Připravte se také na časový posun. V  Singapuru je o 6 hodin více než v České republice. Víza do Singapuru na dobu do 90 dní nepotřebujete. Mohou po vás vyžadovat například zpáteční letenku nebo přestupní letenku do jiné destinace. Na letišti si nezapomeňte vyplnit imigrační kartu. Před cestou si také projděte některé singapurské zákony. Žvýkačky, kouření nebo líbání na veřejnosti jsou zde tabu.

 

Doprava z letiště

O dopravu z letiště si nemusíte dělat starost. Na letišti stojí velký počet taxikářů. V Singapuru je pro obyvatele výhodnější jezdit pouze taxíky nebo na kole. Je tomu tak díky velkému počtu obyvatel a tudíž zatížené dopravě.  Chytnete je proto téměř kdekoliv.

 

Městská doprava

Nejčastěji využívaným typem MHD v Singapuru je metro. Singapurská podzemka nese pro Čecha celkem úsměvný název a to SMRT. Není se, ale čeho bát. Metro je skvěle bezpečnostně zařízené a velmi čisté.  Je také velmi přehledné, nemusíte se bát, že se ztratíte.

 

Mapa metra (pro zvětšení klikněte), zdroj plánu: Aforl, en. Wikimedia Commons

 

Co musíte vidět

 

Gardens by the Bay

 

Gardens by the Bay je velký přírodní park a botanická zahrada. Můžete si užít den procházkou venkovní částí. Sochy, obří osvětlené stromy, dětská hřiště a vodní stanoviště jsou jen malou zmínkou toho, co vás v zahradách čeká. Prohlédnout si, ale můžete také dva kolosální skleníky plné exotických rostlin.

Vstupné vás bude stát cca $18-28.00 (1 SGD = přibližně 17 CZK).

 

 

Marina Bay

Luxusní hotel je pro mnohé symbolem Singapuru a proto byste ho zaručeně měli vidět. Na střeše tohoto hotelu se nachází nejvýše položený bazén, který má na svém seznamu přání nejeden vášnivý cestovatel. Cena za jednu noc začíná na 6 500 Kč.

Nesmutněte, do Mariny Bay se můžete podívat i v podstatě zadarmo. V podzemí ukrývá gigantické nákupní centrum.

 

Hotelová budova:  Marina Bay Sands

Adresa: 10 Bayfront Avenue, Marina Bay, 018956 Singapur, Singapur

   
  Tento kultovní hotel leží nad zálivem. Kromě největšího střešního bazénu na světě provozuje také 20 stravovacích zařízení, dále pak kasino světové třídy. Z hotelu je přímý přístup do hlavního nákupního centra a muzea ArtScience.  
     

 

ArtScience Museum

Muzeum plné umění a moderních vychytávek vás oslní hned na první pohled svým tvarem lotusového květu. Spoustu zábavy si užijí především děti. Velmi zajímavou atrakcí je například kreslení obrázků na papír, které se poté vloží do přístroje a ožívají a chodí po celé místnosti.

 

 

Jídlo a nakupování

Na místní jídlo vždy s chutí vzpomínám. Nikdy mě nezklamalo. Ochutnávejte všude, na ulici, v obchodních domech, na pláži. Jídlo je stejně jako lidé směsicí všech různých odlišností a kultur. Velmi oblíbeným pokrmem je Malajské saté. Saté je opečené maso na špejli, podává se s omáčkou (obvykle oříškovou), případně zeleninou či rýží. Pochutnat si zde můžete, ale i na malajských, čínských, indických specialitách.

 

 

Nakupování vám nebude dělat problém, velký obchodní domy, kde najdete téměř všude. Ceny jsou podobné jako u nás. Výhodně zde můžete nakoupit elektroniku. Milovnice oblečení by neměly přehlédnout značku „Temt“. Značka je sice australského původu, ale zakoupíte u ní originální kousky za skvělé ceny.

 

 

Do Singapuru si nezapomeňte zabalit letní oblečení. Tropické teploty můžete očekávat po celý rok. Nenechte se zastrašit ani častými silnými přeháňkami. Vlhkost vzduchu se zde pohybuje okolo 90%.

 

     
                 Předpověď počasí v lokalitě Singapur  
     

 

 

Autor: Alexandra Zvárová

 

 


 

 

 

 Hotely v Singapuru přes Booking.com

 

     
  Přehled letů z Prahy (PRG) do Singapuru (SIN) ve vyhledávači Kiwi.com, cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 15 tis. Kč, 1X přestup ve Varšavě  
 

 

 

 

 

Čtěte také: Měna v Singapuru

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.