Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cestování po Nikaragui: malebná Granada a koupání v kráteru

Granada je nazývána klenotem Nikaragui. A musím uznat, že se opravdu jedná o výjimečně hezké a kulturní město, kterých v zemích Střední Ameriky opravdu moc není.

 

 

 

 

 

V koloniálním městě Granada najdete velké množství kostelů a procházka po nich se rozhodně vyplatí. Každý je jiný a všechny jsou úžasné. Nejznámější je Iglesia de la Merced a bývá také považován za nejhezčí. Za malý poplatek se můžete podívat i na zvonici, odkud se naskýtají kouzelné výhledy na město.

 

Iglesia de la Merced

 

V Granadě to žije!

Zatímco jiná města začínají být s příchodem večera ospalá, v Granadě to začíná žít. A to především na jedné ulici v jejím absolutním centru, která se jmenuje Calle La Calzada. Najdete zde jeden bar vedle druhého, restaurace nabízející místní, evropskou i americkou kuchyni. Každá hospoda má svou vlastní televizi a když se koná fotbalový nebo baseballový zápas, všichni u toho musí být.

 

Calle La Calzada

 

Samozřejmě je zde plno turistů a ceny tomu odpovídají. Často se můžete setkat i s tím, že vás tady budou chtít ošidit. Rozhodně se nedejte, už předem si mohu tipnout, že právo bude na vaší straně. Granada má i svou druhou stránku a tou je spousta chudých a žebrajících lidí. Pravděpodobně si na nějaké peníze přijdou a hlady tady určitě nezemřou.

 

Granada

 

Na sopku Mombacho

Granada leží v krásné lokalitě, odkud se můžete vydat na několik zajímavých míst. Pro někoho je jistě lákavá sopka Mombacho, na kterou vedou stezky, najdete tu horké prameny nebo také motýlí rezervaci.

 

Výlet po maličkých ostrovech na Lago de Nicaragua

Granada leží na severozápadním břehu obrovského jezera Lago de Nicaragua. Zdá se však, že si místní neví rady s tím, jak toto pobřeží pořádně využít. Po celém pobřeží ve městě se táhne dlouhý zanedbaný park, ve kterém najdete několik venkovních hospod, restaurací a jednu diskotéku. Rozhodně se však nejedná o místo, kam byste se těšili večer vyrazit. Bohužel je to tu dost sešlé a všechno tu připomíná zašlou slávu.

 

Jednu věc však tady podniknout můžete. Vydat se malou loďkou na jezero a proplouvat mezi maličkými ostrůvky Las Isletas, které jsou často v soukromém vlastnictví. Jeden ostrůvek se často rovná jednomu domku. Největší atrakcí je Opičí ostrov (Isla de los Monos), na kterém žije pár opic a to je vše. Byly sem dovezeny veterinářem žijícím na ostrově vedle a nemají šanci se odtud sami dostat.

 

Las Isletas

 

Koupání v zatopeném kráteru

Asi půl hodiny autem z Granady leží malebné údolí v kráteru Apoyo, které je zalité vodou. Patří mezi jeden z mnoha divů Nikaraguy, najdete zde absolutně čistou vodu plnou minerálů, díky čemuž tady můžete zažít jedno z nejkrásnějších koupání v celé zemi.

 

Laguna de Apoyo


Autor: Eva Ledecká

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.