Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Dánské pobřeží

DánskoKdo by v květnu chodil v Dánsku na pláž, vždyť tam musí foukat studený vítr. Reakce kamarádů před naší cestou nás trochu znepokojovaly, ale úplně jsme na ně nedali. A to bylo moc dobře.

První setkání s dánským pobřežím proběhlo na západě země. Rømø, se ta pláž jmenovala. A už jenom jízda na ni byl ohromný zážitek.

 

 

 

 

Rømø je vlastně ostrov blízko historického města Ribe. Z Ribe jsme také vyjížděli a zanedlouho naše Foto, en.wikipedia.orgpůjčené auto ujíždělo po dlouhém mostě spojujícím pevninu s ostrovem.

Pod mostem bych čekala divoké moře, ale nic takového tam nebylo. Díky silnému odlivu se pod mostem vytvořily mokřiny, které se staly domovem pro tisíce kachen. Takové množství kachen pohromadě snad najdete jenom cestou do Rømø.

 

Na konci mostu nás ukazatele naváděly přímo na pláž. Ale proč bychom to nemohli vzít vesničkou a trochu se neporozhlédnout!

Projížděli jsme prázdninovou osadou movitých Dánů a mohu říct, že tady bych si dovolenou uměla představit.

Foto, en.wikipedia.orgKdyž nás prohlížení barevných domků přestalo bavit, vjeli jsme rovnou na pláž.

Dáni totiž jezdí autem po ztvrdlém písku, a když náhodou zapadnou, vždycky se najde někdo, kdo pomůže. Tohle mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Také nám auto jednou zapadlo a pánovi vedle nás také. Dokonce ve stejnou chvíli, takže jsme si krásně vypomohli a vyrazili opatrněji dál k vodě.

Budete se asi divit, ale moře je zrovna na této pláži opravdu dost daleko, tak se nám nakonec to auto docela hodilo.

Kamarádi měli pravdu. Jakmile jsme vystoupili z auta, opřel se do nás silný vítr. Ale pozor! Teplý vítr. Procházka podél vody nám díky teplému větru vůbec nevadila a samou radostí jsme skákali do písku jako malé děti.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgNa čisté, rozlehlé a vyhřáté pláži se nám moc líbilo a se zájmem jsme pozorovali děti, kterým studená voda nepřišla studená, a hrály si v ní. Kiteboardisté zase využívali větru a brázdili mělké rozvlněné vody na svých prknech. Celé rodiny s dětmi pouštěly draky do nekonečné výšky.

Dánské pobřeží může být krásné třeba i v květnu.

Autor: Diana Schirlová

 

Přehled ubytování v lokalitě Ribe

Ribe

 

 

* Last minute dovolená v Dánsku - přehled

  Doba letu do Dánska

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.