Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Gran Canaria: Maspalomas versus Las Palmas

Gran Canaria je největší ze všech Kanárských ostrovů. Dvě hlavní turistická letoviska představuje plážový ráj Maspalomas na jihu a hlavní město Las Palmas na severu východního pobřeží. Někde uprostřed leží letiště s mezinárodními spoji.

Západní pobřeží je těžko dostupné a téměř neobydlené. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že se jedná o ráj na zemi, realita ostrova může kdekoho trochu zmást.

 

Historické centrum Las Palmas

Historické centrum Las PalmasCentrum turismu: Maspalomas a okolí

Letovisko Maspalomas není nic jiného než shluk mnoha hotelů, restaurací, barů, turistická promenáda a dlouhá pláž Playa del Inglés. Směrem na jih se na pobřeží vytvořily písečné duny, které můžete projít a dostanete se na druhou část města Maspalomas, které je také zaměřeno na turistický ruch. Duny jsou rájem pro fotografy a představují zajímavou atrakci pro všechny turisty. Až se tudy vydáte na svou malou beduínskou pouť, nelekněte se nudistů, kteří si toto místo oblíbili.

 

PLaya del Inglés

PLaya del Inglés


Kromě pláže, zábavy v barech a unikátních dun tu však nic objevného a extrémně zajímavého nečekejte. Turisté, kteří se rozhodli zde strávit celou svou dovolenou, musí být s touto nabídkou spokojeni. Ti ostatní se musí vypravit jinam. Co třeba na sever do hlavního města?Cesta na sever do Las Palmas

Vydáte-li se z Maspalomas směrem na sever, můžete cestou pozorovat typický ráz ostrovní pobřežní přírody. Nečekejte žádnou bujarou zeleň, tu můžete obdivovat v centru ostrova, na pobřeží však nikoliv. Země tady je suchá, kromě kaktusů a několika palem uvidíte pouze kamenitou vyprahlou zem doplněnou mnoha větrnými elektrárnami. Na pobřeží ostrova Gran Canaria téměř stále fouká, což je v horkých dnech velmi příjemné, ve večerních hodinách však silný vítr téměř znemožňuje pobyt venku v blízkosti pláže.

 

Duny v Maspalomas
Duny v Maspalomas


Někde v úrovni letiště se vám také velmi často stane, že se krásně modré nebe zatáhne a v Las Palmas nebude po slunci ani stopa. Místní tento jev nazývají „oslí břicho“.  Protože je střed ostrova tvořen vysokými horami, mraky, které ze severu vítr přináší, se v severní části ostrova zastaví. Proto je v Maspalomas většinou slunečno, zatímco v tentýž čas nad hlavním městem Las Palmas trůní hustý mrak.

 

Letecké spojení do této oblasti:  Letiště Gran Canaria (LPA)


Las Palmas: mix turismu a života místních


Las Palmas má na rozdíl od Maspalomas ráz typického většího města. Proto zde žije většina místních obyvatel, na rozdíl od Maspalomas, které „obsadili“ turisté. Městu dominuje dlouhá a upravená pláž Playa de las Canteras, kterou lemuje promenáda se spoustou barů, pekáren, kaváren a restaurací. Severní část je vyhledávaná surfaři a zbytek je vhodný pro koupání. I tady najdete hotely a turistický ruch, který je však okořeněn o atmosféru života ostrovanů.

 

Playa de las Canteras

Playa de las Canteras


Las Palmas má dvě pobřeží, neboť se nachází na poloostrově. Na opačné straně od Playa de las Canteras se nachází velký přístav a promenáda vybízející k běhání nebo jízdě na kolečkových bruslích.

Za návštěvu stojí malé avšak velmi pěkné historické centrum, kterému dominuje Casa de Colón, kde se nachází muzeum Kryštofa Kolumba, a katedrála sv. Anny. Procházka po tichých starobylých uličkách a přilehlé komerční promenádě je příjemnou změnou k plážovému životu.

 

Katedrála sv. Anny

Katedrála sv. Anny

 

Autor: Eva Bicanová

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.