Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Jeden den v norském hlavním městě

Už dlouhou dobu jsem se chtěla podívat do  Norska, které je pro mě symbolem především nádherné přírody. Na druhou stranu, je tato země bohužel velice drahá a proto jsme zvolili pro začátek jen krátký termín pobytu a to rovnou v norském hlavním městě, Oslu. Přírody se tu sice člověk moc nenabaží, ale i přesto se nám ve městě líbilo.

 

 

 

 

Letenky jsme kupovali s dostatečným předstihem už v červnu. Přišlo září a my se chystali na vytoužený výlet. Odlet byl z polské Wroclawi ráno v 10:25, a tak jsme se vydali na noční přejezd autobusem z Prahy směr Polsko. Cestu jsme díky pokročilé noční hodině celou prospali a ještě si stihli dát šlofíka na letišti. Let trval necelé dvě hodinky a to na letiště Sandefjord, odkud se pohodlně dostanete autobusem nebo vlakem přímo z letiště až do centra města.

Na průzkum města jsme se vydali s Oslo City Passem zakoupeným online a vyzvednutým v informačním centru. Oslo City Pass vám nabízí vstupenky do muzeí a jízdenky zdarma, dále pak množství slev do restaurací a suvenýr shopů. Vstupenky a jízdenky máme, tak se může vyrazit.

 

The Norwegian Folk Museum


Muzeí je tolik, že je za jeden den určitě nezvládneme projít všechny. Vybrali jsme tedy pár favorituů a vyrazili. Nakonec jsme navštívili tyto muzea: The Viking Ship Museum, The Norwegian Folk Museum, The Kon-Tiki Museum, Holmenkollen Ski Museum & Tower a Akershus Castle. Dozvěděli jsme se hodně informací a muzea byla velice pečlivě a přehledně uspořádána.

Jestli budete váhat vydat se na skokanský můstek Homenkollen a jeho muzeum, neváhejte a určitě vyrazte. Vyhlídka z vrchu věže, kam vás vyveze výtah, je naprosto ohromující a můžete odsud spatřit alespoň kousek té krásné norské přírody. Protože celodenní procházení muzeí je náročné, rozhodli jsme se si trošku odpočinout v městském parku The Vigeland Park. Park je otevřený 24 hodin denně, najdete zde nejen velké množství soch, díky kterým je tak známý, ale také mnoho travnatých ploch a laviček pro chvilkový odpočinek. Nesměli jsme zapomenout okouknout vcelku novou budovu opery, která byla otevřena teprve roku 2008. Nový moderní design Opera House naše oko potěšil se západem slunce.

 

 

Holmenkollen Ski Museum & Tower


Den se chýlil ke konci a my, plni nových informací a krásných dojmů ze severské metropole, jsme se odebrali do hostelu. Noc byla trošku krušná, díky dvěma hostům a jejich zvučnému chrápaní. Po několika hodinách snahy o usnutí, vstáváme okolo 3. hodiny, abychom se vydali na autobus směřující na letiště. Cestou se konečně prospíme a dáváme si kafe na posilnění. V 8:15 už naše letadlo míří zpět do Wroclawi, kde ještě plánujeme strávit nedělní den.

I za jeden den se dá projít severská metropole Oslo. Je to spíš ovšem jen taková malá ochutnávka, která vás rozhodně - i jako mě - naláká na minimálně jednu další návštěvu.

 

Autor: Monika V.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Streetfilms, Oslo

 

 

 

 

*Přehled last minute dovolených v Norsku

Měna v Norsku

MHD - Oslo

Doba letu do Osla

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.