Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Jezerski vrch. Černá Hora

Černá HoraJezerski vrch je druhým nejvyšším vrcholem černohorského pohoří Lovćen. Lovćen se nachází mezi dvěma významnými městy Černé Hory. Prvním z nich je přístavní město Kotor, druhým městem je Cetinje, bývalá metropole Černé Hory.

Nadmořská výška Jezerského vrchu je 1 657 metrů. Je přístupný turistům a skýtá nezapomenutelné výhledy. Z jeho vrcholu se lze kochat okolní přírodou Lovćenu, který byl roku 1952 vyhlášen národním parkem. Především je však z Jezerského vrchu vidět daleko do hornaté krajiny, lze dohlédnout do Kotorského zálivu a při příznivém počasí dokonce až do Itálie.

 

Černá Hora

 

Největším lákadlem pro tisíce zahraničních turistů a především Černohorců je však mauzoleum bývalého vládce Černé Hory Petra II. Petroviće-Njegoše nacházející se na vrcholu této hory. Petr II. Njegoš byl úspěšným vladykou Černé Hory v první polovině 19. století. Zasloužil se o modernizaci země a zbudoval její první oficiální sídlo v Cetinje. Jeho rodištěm je vesnice Njeguši nacházející se nedaleko národního parku Lovćen směrem ke Kotoru. Vesnice je proslulá i výrobou nejlepšího černohorského pršutu.

 

 

Pod vrcholek Jezerského vrchu je možné dojet automobilem. Odtud návštěvníky od místa posledního odpočinku Petra II. Njegoše dělí ještě 461 schodů ukrytých v tunelu ve skále. Vchod mauzolea je střežen dvěma obrovskými sochami žen. Uvnitř hrobky se nachází socha samotného Petra II. Njegoše v nadživotní velikosti. Vladyka má v klíně položenou otevřenou knihu, která připomíná, že byl též básníkem a filozofem. V podzemí stavby jsou v mramorovém hrobě uloženy ostatky tohoto velkého černohorského hrdiny. Od hrobky se dá ještě vydat k několik metrů vzdálené kruhovité vyhlídkové plošině.

 

Černá Hora

 

Pokud nemáte k dispozici vlastní automobil, lze se zúčastnit některého z výletů pořádaných místními cestovními agenturami nebo využít taxi. Taxíky odjíždějí z Cetinje (sem lze dojet z pobřeží hromadnou dopravou), dovezou Vás pod vrchol Jezerského vrchu, hodinku na Vás počkají a zase Vás odvezou zpět do Cetinje.

 

Simona K.

 

Tip na hotel:  Pension Besser Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
Tip na hotel:  B&B Palenk Cena na noc pro dva - 2 100 Kč

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.