Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kam v Bergenu?

BergenKdyž jsem před pár lety navštívila  Norsko, samozřejmě, že jsem nemohla vynechat Bergen. Hlavní město fjordů!

 

 

Z Osla do Bergenu jsem jela autobusem celých 7 hodin. Takže pokud máte možnost letět, leťte. Kdybyste Bergen hledali na mapě, tak leží na jihozápadním pobřeží Norska obklopen horami. Ale nemyslete si, ve městě může být docela rušno. Řada evropských studentů zde tráví semestr v rámci programu Erasmus. 

Zimní Bergen neznám, ale kamarádka tam strávila podzim a bylo jen šedivo a deštivo. Pro návštěvu si zvolte nejlépe letní měsíce, ale i tak si přibalte deštník.

Až přijedete do městečka, rozhodně vaši veškerou pozornost získají barevné domky ve staré části města Bryggen. Vůbec se nedivím, že je tato městská část zapsaná v UNESCO.

 

 

Bergen

 

Nezapomeňte se stavit v Bryggens Museum! Protože tato část města v roce 1955 lehla popelem, tak poté archeologické výkopy, které trvaly 13 let, odhalily úplné středověké poklady. Našlo se přes stovky tisíc předmětů, které každý den používali skandinávští předkové. A vy už víte, kde si je můžete prohlédnout!

 

 

Nejoblíbenější městská atrakce trvá celých 8 minut a stojí 90 Norských korun. O co se jedná? O lanovku Fløibanen na 425 metrů vysoký kopec Fløyen. Z vyhlídky nebudete chtít pryč. Výhledy na zemi fjordů jsou úchvatné. Mimochodem pokud se chcete projít trochu víc a užít si jeden z nejlepších treků v okolí Bergenu, měli byste na kopec Fløyen dojít z kopce Ulriken. Snad žádná trasa v této krajině vás nezklame. Možná jen zajděte do informačního centra pro rady a dobrou mapu.

 

    Letenky z Prahy do Bergenu  

    Přehled letů na této trase ve vyhledávači Kiwi.com

 

Až si prohlídnete město, stavby, dřevěné domečky, přístav, staré molo, nakoupíte suvenýry se soby a losy a zbydou vám nějaké peníze…Bergen je hodně drahý, na to se připravte. Rozmyslete si nějaké výlety po okolí. Plavby lodí jsou velmi populární. Jednu takovou jsem v Bergenu také absolovala. Pořádně se oblékněte, na lodi je zima i v létě.

Nejoblíbenější celodenní bergenský výlet vám představí nejvýše položenou železnici v severní Evropě a ukáže jeden z nejužších norských fjordů Nærøyfjord.

 


Nejdříve vás čeká jízda vláčkem z Bergenu do Voss. Projedete se po oné nejvýše položené železnici a zažijete 100km spanilé jízdy v norské divočině. Z Vossu se jede autobusem do Gudvangen a odtamtud se lodí pluje asi 2 a půl hodiny do vesničky Flåm. A právě tady si můžete užít jeden z nejužších fjordů v Evropě. Ve Flåm se nachází další železnice, jedna z nejstrmějších na světě. 20 km jízdy nejkrásnější norskou přírodou s vyhlídkou na Kjosfossen waterfall a okolní hory stojí za to. Do zastávky Myrdal to je asi hodina jízdy a potom už se jede pěkně zpátky do Bergenu. Tenhle výlet je vážně nejlepší!

Rozlučte se s 900 let starým vikingským městem, je čas se posuout dál. Co třeba Trolí stezka na severu?

 

Autor: Diana S.


 Přehled ubytování v této lokalitě

Hotely

  Tip na hotel:  Kirkebirkeland Cena na noc pro tři - 2 540 Kč
  Tip na hotel:  P-Hotels Bergen Cena na noc pro dva - 3 100 Kč


Železniční stanice Bergen

Zdroj videa: YouTube CC, aboturku, Bergen - Norsko

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Norský Bergen za 1 520 Kč

Praha – Bergen za 1 659 Kč

Jak dlouho trvá let do Bergenu?

Vlakové nádraží Bergen

Letiště Bergen (BGO)

Seznam měst - Norsko

Měna v Norsku

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.