Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kouzelná vesnička v Dánsku

Foto, en.wikipedia.orgA nejen kouzelná, ale i nejstarší! Řeč je o dánském Ribe. O nejstarší osadě, ve které můžete nalézt domy z 16. století, avšak lidé ji začali osidlovat už v 6. století. Pokud máte tu možnost, půjčte si kola a celé městečko si projeďte křížem krážem. Nebudete litovat!

 

Atmosféra města je úplně jiná než v ostatních evropských městech. Zde na vás dýchne středověká vikingská kultura dohromady s moderní severní, téměř, Skandinávií.

 

 

 

Město se pyšní starými úzkými dlážděnými uličkami lemovanými barevnými domky. Celé mně to přišlo jako příliš dokonalá maketa. Prohlídku města bych začala u kostela Svaté Kateřiny – u majestátné cihlové stavby na okraji Ribe. Pokud budete pokračovat dále od centra, narazíte na parčík u řeky. Foto, en.wikipedia.orgPerfektní místo pro piknik. Na druhé straně od parku se nachází Vikingské muzeum, které rozhodně stojí za návštěvu. Muzeum vám prozradí mnohé o životě Vikingů, o staré osadě a o běžném životě jejich obyvatel. Ukázky (repliky) života osadníků se nám zdály asi nejzajímavější.

Pár metrů od muzea najdete vlakové nádraží, takže pokud budete cestovat vlakem, víte, co v Ribe navštívit jako první. Další zajímavosti a pamětihodnosti hledejte na rozlehlém náměstí. Na náměstí Torget se tyčí nejstarší stavba Dánska – katedrála. Okolo katedrály najdete ty nejlepší restaurace a kavárny. To jen kdyby vás přepadl hlad.

 

Foto, en.wikipedia.org

 Katedrála

Pokud máte čas a chuť na další památky a muzea, stavte se v muzeu umění a zajděte si prohlídnout městskou radnici. Budova muzea umění se nachází v krásně upravované zahradě s altánkem u řeky. Dřevěné lávky a mosty s výhledem na rozkvetlé stromy, především na jaře, se turistům přímo nabízejí na vyfotografování.

 

Tip na ubytování v Ribe

Cena na noc pro dva 2 520 Kč

Danhostel Ribe

Cena na noc pro tři - 2 120 Kč

 

A nejkrásnější místo v Ribe? Asi u malého říčního přístavu. Lavičky nabádají k odpočinku, i když místo není vždy tiché a klidné. Konají se tu totiž farmářské trhy několikrát do týdne. A navíc přes řeku vede most, na kterém leží hlavní turistická tepna dánského nejstaršího městečka. Až Ribe navštívíte, určitě nebudete mít nic, možná kromě vysokých cen, co byste mu vytkli.

 

 

Autor: Diana Schirlová
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.