Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vše důležité, co byste měli vědět o Caorle

Občas člověk potřebuje vydechnout a opustit tu každodenní nudu. Zkusit objevit nový kout naší krásné Země a seznámit se s novými lidmi.

Pokud nejste dobrodruzi, kteří chtějí projet celou Ameriku, vylézt na Mount Everest nebo třeba krmit pandy v Číně, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost z Caorle. Zde si můžete užít odpočinek, nakupování, příjemné procházky i seznamování se s nejoblíbenějšími destinacemi  Itálie.

 

 

Přímořské letovisko Caorle je velmi známé a turisty oblíbené. Není divu, toto malebné městečko je zajímavé především tím, že se tu objevuje jak tisíc let stará architektura, tak i moderní stavby. Proto není nic krásnějšího, než se jít večer projít podél pláže a vše to hezky sledovat.

Když se řekne Caorle, jako první se mi vybaví vysoký dóm. Ten je většinou i vyobrazován na pohlednicích a všichni si ho samozřejmě fotí. Tato část se nazývá srdce města, což si myslím, že je pochopitelné.

 

 

Ráda nakupuji a obhlížím obchůdky u pláže, proto jsem si každý večer užívala. Vždy jsme vyrazili podél pláže, nakoupili, a prohlédli si sochy vytesané v kamenech. Tyto sochy jsou vytvořeny pro každoroční soutěž a opravdu stojí za to je vidět. Když jsme došli nakonec promenády, sluníčko už zapadlo a my jsme mohli jít krásně osvětlenou uličkou zpět. A klidně každý večer jinou, jelikož od dómu jich vede hned několik.

Pokud tedy rádi objevujete nová místa, ale často se ztrácíte tak, jako já, nemusíte se bát. Tady se neztratíte. Můžete si tak klidně užívat procházky, ochutnávat pouliční jídlo a pomalu se loudat městem.

Další skvělou příležitostí pro cestovatele, dobrodruhy i romantiky jsou rozhodně Benátky, které jsou  od města vzdálené pouhých 70 km. Dostat se tedz do jedné z nejromantičtějších částí Evropy a možná i světa, není z Caorle vůbec složité. Nasednete na loď a během chvíle jste tam, pokud si chcete vyzkoušet hromadnou dopravu, i to je možné. Musím říct, že co se hromadné dopravy týče, bývá to v cizích zemích často legrace a nezapomenutelný zážitek. Osobně bych ji však volila pouze, pokud nikde nepotřebuji být včas.

 

   
 Tip na ubytování -  Hotel Antonella Cena na noc od 1 480 Kč/2 os.
   

 

Pokud patříte spíše mezi flákače, kteří si dovolenou užívají s knížkou v ruce a vyvalení na pláži, tak i potom je pro vás Caorle to správné místo. Vždy se zde dá najít místo, kde vás nebude nikdo rušit od odpočívání. Na pláži se můžete příjemně slunit v jemném písku a plavání v moři je velmi příjemné. Je pravdou, že moře je mírně zakalené, díky písečnému dnu, takže na šnorchlování to rozhodně není. I přesto voda není znečištěná a koupání v ní je velmi příjemné a hlavně zdraví prospěšné.

A pokud vám koupání v moři nestačí a raději by jste tobogány a skluzavky, můžete navštívit místní aquapark, ve kterém se nudit rozhodně nebudete. Lze totiž navštívit Aqualandiu – největší aquapark v Itálii. K další možné zábavě patří samozřejmě lunapark i podmořský svět, zoo, motokáry nebo jízda vláčkem po městě. Při takovéto jízdě se člověk dostane na místa, které pěšky neprošel, dozví se něco o historii a příjemně stráví odpoledne.

 

Ať už tedy jedete s dětmi, přítelem, kamarády nebo sami, rozhodně se nudit nebudete. Pro každého se zde něco najde. Co je velmi důležité, v Caorle se dá sehnat ubytování poměrně levně. Možná budete muset hledat, ale rozhodně tam nenecháte svůj roční plat. I když... pokud chcete, tak by to šlo.

 

 

Nejdůležitější část dovolené je pochopitelně jídlo. Pokud rádi ochutnáváte tradiční pokrmz jiných zemí, nesmíte si to zde nechat ujít. Pizza se dá v Itálii sehnat za podobnou cenu jako u nás, rozhodně však chutná lépe a najdete i u nás neobvyklé pizzy. Stejně tak těstoviny a spoustu dalších jídel, které třeba ani neznáte. Nemluvě o zmrzlině všech možných i nemožných příchutí. Určitě při svých toulkách městem narazíte na nejednoho prodejce.

Na dovolenou v Caorle vzpomínám jen a jen hezky. Doufám, že se tam někdy vrátím a budu se zase moc projít promenádou ozářenou světlem zapadajícícho slunce. A vy by jste tam měli jet taky, protože každý z nás potřebuje občas odpočinek, a kdo je na relax větší profík, než právě Italové?

Autor: Dominika S.

 

 

Zdroj videa: AZ Video, Caorle - Itálie

 

 

Poloha Caorle, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Čtěte také:

Pět největších jezer v Itálii

Seznam letišť v Itálii

Seznam měst v Itálii

Vzdálenost z Caorle do Benátek

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.