Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Legoland není jenom pro děti

Foto, en.wikipedia.orgLegoland, který se nachází v Billundu, v malé dánské vesničce, vážně není jenom pro děti! Zábavný park a snad i naučný park je rozdělen do několika částí.

Při vstupu se dostanete do Minilandu, kde můžete obdivovat velká a hlavní města světa. Městečka v miniaturních velikostech jsou přesné kopie svých velikých dvojčat. O ruch velkoměst nebudete ochuzeni.

Najdete tu auta a městskou hromadnou dopravu a i na letiště zde můžete narazit. A co teprve pohyblivé postavičky! Nejvíce se nám líbila dokonalá maketa větrných elektráren, dokonalý lodní systém a třeba svatba v malé vesničce nebo mše v kostele v norském Oslu.

 


 

Foto, en.wikipedia.org


V Minilandu se právě vyřádí především dospělí. Na děti v parku čekají další zajímavé části, atrakce a kolem 50 různých horských dráh, skluzavek a jiných bláznivin. Další místa, která rozhodně stojí za zmínku se jmenují Pirátská zem, Polární zem a nebo hrad a poté strašidelný hrad.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

V Pirátské zemi na všechny návštěvníky Legolandu čeká ohromná zábava v jezírku, po kterém plují lodičky s vodními pistolemi a lidé kolem jezírka mají vodní děla. Z Pirátské země odejde málokdo v suchém oblečení. Bitvy bývají velké! V Polární zemi můžete vidět tučňáky a svézt se po ohromné a asi nejlepší horské dráze v parku. Strašidelný hrad s Frankensteinem nás překvapil svými strašidelnými rekvizitami a poté nečekanou atrakcí. Za to normální hrad v sobě ukrývá jedny z nejlepších figurek z lega. Celá královská rodina, sluhové a všichni příslušníci hradu jsou tak vypracované postavičky, že by na nich člověk oči nechal. Jen škoda, že se kolem nich projíždí ve vláčku a na delší prohlídku to bohužel není.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Druhou půlku času stráveného v Legolandu jsme si zahráli hru v Ninja světě, prohlídli jsme si rekvizity ze Star Wars a zašli do podmořského světa. Akvárium samozřejmě nebylo postavena z lega, ani ryby ne, ale třeba potápěč a ponorka ano. Viděli jsme obrovské kraby a žraloky. To bylo z akvária asi nejlepší.

Den jsme zakončili v legolandské otáčivé vyhlídkové věži, odkud můžete vidět svět z lega z ptačí perspektivy. A nakonec ještě jednou, Legoland není jenom pro děti!

Autor: Diana Schirlová


Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.