Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Legoland není jenom pro děti

Foto, en.wikipedia.orgLegoland, který se nachází v Billundu, v malé dánské vesničce, vážně není jenom pro děti! Zábavný park a snad i naučný park je rozdělen do několika částí.

Při vstupu se dostanete do Minilandu, kde můžete obdivovat velká a hlavní města světa. Městečka v miniaturních velikostech jsou přesné kopie svých velikých dvojčat. O ruch velkoměst nebudete ochuzeni.

Najdete tu auta a městskou hromadnou dopravu a i na letiště zde můžete narazit. A co teprve pohyblivé postavičky! Nejvíce se nám líbila dokonalá maketa větrných elektráren, dokonalý lodní systém a třeba svatba v malé vesničce nebo mše v kostele v norském Oslu.

 


 

Foto, en.wikipedia.org


V Minilandu se právě vyřádí především dospělí. Na děti v parku čekají další zajímavé části, atrakce a kolem 50 různých horských dráh, skluzavek a jiných bláznivin. Další místa, která rozhodně stojí za zmínku se jmenují Pirátská zem, Polární zem a nebo hrad a poté strašidelný hrad.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

V Pirátské zemi na všechny návštěvníky Legolandu čeká ohromná zábava v jezírku, po kterém plují lodičky s vodními pistolemi a lidé kolem jezírka mají vodní děla. Z Pirátské země odejde málokdo v suchém oblečení. Bitvy bývají velké! V Polární zemi můžete vidět tučňáky a svézt se po ohromné a asi nejlepší horské dráze v parku. Strašidelný hrad s Frankensteinem nás překvapil svými strašidelnými rekvizitami a poté nečekanou atrakcí. Za to normální hrad v sobě ukrývá jedny z nejlepších figurek z lega. Celá královská rodina, sluhové a všichni příslušníci hradu jsou tak vypracované postavičky, že by na nich člověk oči nechal. Jen škoda, že se kolem nich projíždí ve vláčku a na delší prohlídku to bohužel není.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Druhou půlku času stráveného v Legolandu jsme si zahráli hru v Ninja světě, prohlídli jsme si rekvizity ze Star Wars a zašli do podmořského světa. Akvárium samozřejmě nebylo postavena z lega, ani ryby ne, ale třeba potápěč a ponorka ano. Viděli jsme obrovské kraby a žraloky. To bylo z akvária asi nejlepší.

Den jsme zakončili v legolandské otáčivé vyhlídkové věži, odkud můžete vidět svět z lega z ptačí perspektivy. A nakonec ještě jednou, Legoland není jenom pro děti!

Autor: Diana Schirlová


Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!