Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Mostar a jeho průzračná řeka

Foto, en.wikipedia.orgDo Mostaru jsme původně vůbec nechtěli jet. Prý je město stále zničené válkou a prostřílené domy můžeme vidět i v Chorvatsku, tak proč zajíždět až do Bosny a Hercegoviny. Samozřejmě jsme se museli přesvědčit na vlastní oči a do horkem rozpáleného města se vydat sami. A samozřejmě jsme neprohloupili.

Sice když jsme do Mostaru vjeli autem, napadlo nás, že kamarádi měli pravdu. Domy v okrajových částech města zely prázdnotou a pustly a zarůstaly a na omítkách člověk spatřil zřetelné pozůstatky z ne tak dávných bojů.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgAuto jsme zaparkovali u rozsáhlého muslimského hřbitova a po svých se vydali na procházku. Už první most a vyhlídka z něj nás nadchla. I když bylo až nesnesitelné horko a měli jsme hlad a žízeň, pokračovali jsme dál. Voda nás lákala. Řeka má totiž neuvěřitelně tyrkysovou barvu a můžu prohlásit, že Neretva je nejčistší městská řeka, kterou jsem kdy viděla! Mělo to ale jeden háček, do vody, která se ohřeje na maximálních 13 stupňů nás nikdo nedostane.

Další most, který nás čekal, byl úplně ten nejznámější most v Mostaru (Starý Most). A nečekali jsme, že z 24 metrů budou místní mladí chlapci skákat. Každopádně se na to dobře koukalo. Vždy, když od turistů a přihlížejících vybrali dostatek peněz, vrhli se po nohou do hluboké průzračné řeky. Normální Foto, en.wikipedia.orgsmrtelník by se pravděpodobně zabil nebo dostal zápal plic, ale tito kluci v tom mají velkou praxi a dobře si vydělávají.

Po vynikající show nás nohy zavedly do mostarských uliček, na tržnice a do zahrad mešit. Sledovali jsme pouliční umělce a prodejce a užívali si atmosféru dálného východu.

Jedna milá paní nás naštěstí včas upozornila, že se ve městě dost krade, tak abychom si dávali dobrý pozor. Celkově musím podotknout, že lidé byli nesmírně milí a nápomocní.

 

     
                                    Předpověď počasí - Mostar  
     

 

 

     Mapa - openstreetmap.org

 


Nejbližší aeroport: Mostar Airport

Web: mostar-airport.ba

Kód: OMO

Mostar se po válce postavil rychle na nohy a reprezentuje bosenskou část země na jedničku. Vůbec bych se nebránila podívat se tam znovu!

Autor: Diana Schirlová

 

        Ubytování v této lokalitě

 

 

Villa Hum

Cena na noc pro dva -  766 Kč
 

Hotel Villa Milas

Cena na noc pro dva - 952 Kč

Mostar - ubytování

 

 

 

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Nové linky z Düsseldorfu a Stuttgartu do Bosny a Hercegoviny

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.