Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Na první surftrip do Hossegoru

PlážPřemýšlíte nad tím, zda se na svůj první surftrip na vlastní pěst jako začátečník vydat právě do Hossegoru ve Francii? Dnes zde pro vás máme několik osobních zkušeností a postřehů, které Vám jistě tuto otázku pomohou zodpovědět.  

Co nesmím zapomenout? Na co si dát pozor? Jak je to se stanováním nebo přespáváním v autě?


Autem je to daleko, za to se to vyplatí

Ano, z České republiky je to až do jihozápadní Francie poměrně daleko. Průměrná cesta autem s malými přestávkami je 18-20 hodin jízdy. Za předpokladu, že se například dva, nejlépe 3 řidiči vystřídají, se to dá hravě zvládnout.

 

 

Rozhodli jste se pro auto? Máte velkou VÝHODU!

Výborné tzv. „surf spoty“ (= místa, která jsou nejlepší pro surfování) jsou po téměř celém pobřeží Francie a s autem máte možnost si projet alespoň část z nich (pokud nejste limitováni časem, tak samozřejmě všechny :-) ). Za vyzkoušení jistě stojí Hossegor samotný, Mimizan a další. Doporučujeme využít super aplikaci pro chytré telefony WeeSurf, která podle GPS vyhledá  surfspoty, půjčovny a surf školy ve Vaší blízkosti. Také je dobré si s sebou vzít upínací pásy, které využijete při převozu surfů na střeše auta. Pokud jedete ve dvou, tak v autě bude sice drobet těsno, ale máme ozkoušeno, že je možné 2 surfy vozit i uvnitř menšího auta. Jde to přežít. :-)

Když už je řeč o surfech – jak je to s půjčením?

Pokud nemáte svůj vlastní, nebo půjčený v ČR - určitě si nemusíte hledat půjčovnu předem. Celý Hossegor a okolí je plný půjčoven a 100% si svůj surf můžete půjčit až na místě. Dejte si ovšem pozor na to, co budou chtít majitelé jako zálohu. Může to být občanský průkaz, pas, nebo poměrně velký obnos peněz – samozřejmě záleží na půjčovně a typu půjčovaného surfu, ale bavíme se tu například o záloze 350 € na týden na jeden surf + samotné půjčovné cca 90 €. Taktéž se můžete setkat s tím, že po vás jako zálohu budou chtít šek, který Vám následně vrátí zpět.

 

 

Prkna máme. Co dalšího je dobré mít s sebou?

Není na škodu si přivést svůj vlastní neopren, ale pokud ho nemáte, lze ho na místě také půjčit. Do základní výbavy určitě zařaďte voděodolný opalovací krém s vysokým faktorem, i když budete neustále ve vodě, hlavu budete mít nad hladinou a obličej se velmi snadno spálí.

 

Hossegor

 

A jak je to s ubytováním?

O hotelech se bavit nemusíme – jednoduše, je to turistická oblast, proto většina hotelů bude samozřejmě dražší. Pokud se chystáte zajásat, že campy pro stanování na tom budou jistě lépe, musíme vás bohužel vyvést z omylu – ve většině campů se cena jedné noci pohybuje kolem 35€ za noc na jeden stan. Nicméně campy jsou luxusní, s novým a čistým sociálním zařízením, v hlavní budově s placenou wi-fi a vlastními bary a obchody.


A co když to zkusím někde „na černo“?

Bohužel se to nevyplácí, stanování na černo mimo campy je pokutované vysokými částkami a to už se vyplatí se ubytovat v campu. Nicméně jako „nouzovka“ se dá využít některé z „přírodních parkovišť“, které jsou v okolí Hossegoru velmi časté. Jsou to parkoviště u silnic na začátcích lesů a v autě tu lze v klidu 1-2 noci přespat, ale nedoporučujeme vybalovat stan.

 

Hossegor

Doufáme, že pro Vás byly informace užitečné a že si svůj první surftrip užijete podle představ!

Autor: Tereza H.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, 1 Minute Lifetime

 

Zdroj videa: YouTube CC, lptrevijano 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.