Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Návštěva Niagara Falls

Když s námi letadlo typu Boeing 767 přistávalo, vítala nás velká americká vlajka. Letenky jsme pořizovali asi půl roku před naší cestou. Dopravovala nás společnost Lufthansa.

Ceny letenek: 24 810 Kč. Bohužel už si nevzpomínám, kde jsme je kupovali. Jen vím, že přes internet J. U letiště na nás čekalo zarezervované auto na tři týdny. Vyzvedli jsme si ho a jeli směr Niagary.

Nejdřív ze všeho je potřeba se ubytovat. Aashram Hotel by Niagara River jsme vybrali už z domu. Američané se totiž velmi rádi ptají, kde budete po dobu své „dovolené“ přebývat. Hotel leží deset minut od vodopádů a nabízí každý den kontinentální snídani, což je velmi důležitý údaj, protože se potřebujete posilnit na další cestu. Pokoje byly čisté a velmi pohodlné. I sám hotel vypadat zvenčí jako slušný podnik.

 

 

Noční pohled na osvětlené vodopády jsme si nemohli nechat jen tak ujít. Byla zima, se kterou jsme tak trochu nepočítali, když jsme během tří týdnů měli dojet až k Houstonu přes Floridu. Někteří z nás se nachladili, ale přežili jsme. Výhled byl krásný, zvlášť když se na vás z druhé strany dívá Kanada. A právě tam jsme zamířili další den.

 

 

Přešli jsme po mostě přes řeku s krami ledu a dostali na celnici razítko do pasu. Jsme tu jen na dvě hodiny, musíme pohnout, říkali jsme si. Spěch ale vůbec nebyl. Nejdřív k nejslavnějšímu vodopádu s výhledem na americkou stranu. Udělali jsme milion fotek a šli na vyhlídkovou věž. Naskytl se nám ještě lepší výhled do okolních krajů. Kdyby bylo hezky, i Buffalo bychom viděli. Nyní jsme jen tušili, kterým směrem leží. Za těch několik dolarů to stálo…

 

 

Následovala cesta zpátky do Států. Na hranici jsme museli zaplatit (i když jen pouhý) půl dolar, což nás překvapilo. Navíc jsme po přejití mostu museli odpovědět opět na pár otázek, na které se nás už ptali na letišti.

Nasedli jsme do auta a směr Boston. Tam snad bude tepleji.

Autor: Lucie P.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Theo T, Niagara Falls

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.